UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Розгляд апеляції на арешт Кузьменко у справі Шеремета перенесли на 28 квітня

Київський апеляційний суд відклав розгляд апеляції на ухвалу суду першої інстанції про продовження тримання під вартою підозрюваної у справі щодо вбивства журналіста Павла Шеремета, лікарки і волонтерки Юлії Кузьменко, на 28 квітня

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на сторінку Facebook-спільноти Free Dr Kuzmenko.

"Суддя Білоцерківець зірвав розгляд апеляції на ухвалу про продовження тримання під вартою Юлії Кузьменко до 30 травня. Судове засідання перенесли на 28 квітня", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що суддя Печерського районного суду Києва Олег Білоцерківець надав повний текст своєї ухвали від 1 квітня у четвер о 10:00, і матеріали справи із середи лежать у канцелярії Печерського суду.

"Але оскільки засідання в апеляційному суді було призначено вже на 12:00, воно було фактично зірване саботажем Білоцерківця. Тепер розгляд апеляції призначили на 28 квітня – за 12 днів від сьогодні", – уточнили у спільноті.

Активісти також звернулися до ВРП із вимогою порушити дисциплінарне провадження щодо судді Білоцерківця "за фактом його умисного порушення закону (подати повний текст ухвали протягом 5 днів з дня її винесення), що призвело до зриву розгляду апеляції".

Окрім того, вони президента Володимира Зеленського звернутися до Офісу генерального прокурора та самого генпрокурора Ірини Венедіктової з вимогою в порядку ст. 36 КПК ініціювати зміну запобіжного заходу для Кузьменко на будь-який, не пов’язаний із триманням під вартою.

Нагадаємо, 1 квітня стало відомо, що Кузьменко продовжили тримання під вартою до літа.

Довідка: Павло Шеремет загинув у центрі Києва вранці 20 липня 2016 року, коли в автомобілі, на якому він їхав, здетонував вибуховий пристрій, слідчі кваліфікували подію як умисне вбивство. На відеозаписах, які фіксують момент підкладання вибухівки, були помітні силуети ймовірних убивць, але з'явилася інформація, що МВС також має записи з рисами облич імовірних злочинців.

Шеремет до смерті працював в інтернет-виданні "Українська правда" та на Радіо "Вести". В Україні одразу створили опергрупу з розслідування цього вбивства, до якої увійшли представники ФБР.

Слідство розглядає п'ять версій вбивства Павла Шеремета: злочин здійснений через професійну діяльність на Росії і Білорусі; помилка в об'єкті злочину (готувалося вбивство, цивільної дружини Шеремета й власника видання "Українська правда" Олени Притули); професійна діяльність в Україні – за критичні публікації у виданні "Українська правда" та на радіо "Вести"; зусилля в дестабілізації ситуації в державі; конфліктні ситуації в особистому житті Павла Шеремета – сімейне, комерційне і фінансове становище.

Читайте також: Вбивство Шеремета: Що відбувається у справі (ХРОНІКА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme