Розбій у парламенті: Чому нардеп Пономарьов заслужив на посадку

Якщо наші правоохоронні органи хочуть, щоб їх не звинувачували у вибірковості, вони мають швидко розслідувати "гоп-стоп" від колишнього "регіонала" Пономарьова

Розбій у парламенті: Чому нардеп Пономар…

У парламенті знову надзвичайна подія: екс-"регіонал", а зараз член депгрупи "Воля народу" Олександр Пономарьов відібрав телефони у журналістів прямо в кулуарах Верховної Ради. Спочатку він емоційно щось пояснював колезі з "Батьківщини" Сергію Соболєву, який раніше з парламентської трибуни звинуватив компанію Пономарьова у постачанні Міноборони неякісного моторного мастила. Згодом сам "батьківщинець" визнав, що помилився: ознайомився з висновками інших експертів, де йдеться, що причиною поломки військової техніки стало потрапляння пилу і бруду в двигуни. Проте з ЄРДР відомо, що справа про ці мастила СБУ таки розслідує.

Утім, ми не про це, а про поведінку пана Пономарьова. Спочатку його помічниця намагалася перешкодити зйомці, перекриваючи огляд для об'єктива камери. Але далі почалося абсолютно неочікуване: недоторканний вихопив телефон у журналіста Івана Марусенка і поклав його до кишені. Після цього нардеп "по-пацанськи" заявив, що віддасть телефон, "коли вийдемо на вулицю і там поговоримо". Почалася перепалка, в результаті якої Пономарьов забрав мобільний телефон в іншого журналіста. Усе це супроводжувалося звинуваченнями з боку парламентарія, який попросив охорону Ради вигнати кореспондентів із будівлі. "Я не сяду, не переживайте. Ви сядете. Будете відповідати. Я не знаю, де ваш телефон", – сказав Пономарьов, намагаючись забрати у журналіста ще один апарат. Щоправда, після суперечки нардеп повернув кореспондентам засоби зв'язку.

Своєю поведінкою Пономарьов ошалешив навіть тих, хто бачив чимало конфліктів між політиками і журналістами. Діячі українського політикуму неодноразово демонстрували свою неадекватність щодо представників преси. Наприклад, у 2009 році колишній голова Верховної Ради, комуніст Олександр Ткаченко, не бажаючи розмовляти з тодішньою журналісткою СТБ, а нині – нардепом від БПП Ольгою Черваковою, розбив їй мікрофон. Наступного року постраждав мікрофон Сергія Андрушка – спроба взяти коментар у начальника Головного управління житлового господарства КМДА Володимира Стороженка завершилося тим, що чиновник кинув аудіо-прилад у смітник.

Тепер виникає закономірне питання: яким має бути покарання для колишнього представника Партії регіонів. За фактом перешкоджання професійній діяльності журналістів СБУ було відкрито відповідне провадження. Чи завершиться це чимось наразі незрозуміло. Та й стаття якась ліберальна. Нагадаємо, кілька тижнів тому справу по бійці між відомим "антикорупціонером" Віталієм Шабуніним і скандальним журналістом Всеволодом Філімоненком перекваліфікували на статтю 345-1 Кримінального кодексу України "Погроза або насильство щодо журналіста". Таким чином, активісту загрожує до п'яти років ув'язнення. Якщо закон один для всіх, слідчі мають перекваліфікували справу і тут. А далі - відповідне подання ГПУ про зняття недоторканності й арешт. Хоча і це не панацея. Доведено Михайлом Добкіним, який попри справу проти нього і навіть згоду Ради на притягнення до відповідальності козиряє в сесійній залі годинником Rolex більш ніж за $ 20 тис.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme