Російським ГРУшникам доручили убити сотню сепаратистів

Завдання Кремля - до зими очистити захоплені території сходу України від нелояльних, мародерів і фанатиків «Новоросії». Без цього вони не зможуть приступити до створення квазідержави на базі «ДНР» и «ЛНР»
Depo.Влада
22 вересня 2014 12:31
ФОТО: depo.ua
Російським ГРУшникам доручили убити сотню сепаратистів
Російським ГРУшникам доручили убити сотню сепаратистів

На окупованих територіях Донбасу Росія проводить ротацію своїх військових, а в керівних органах терористичних організацій «ЛНР» і «ДНР» замінюють кадри ФСБ Росії на представників російського ГРУ Генштабу. Це може означати, що Кремль серйозно затурбувався проблемою безвладдя на контрольованих терористами територіях. Номінальні керівники «ДНР» і «ЛНР» нездатні впоратися з хвилею бандитизму і мародерства, що захлеснула регіон. Поки там велися активні дії з усього фронту, озброєні бандити були зайняті війною. Тепер же їх кримінальна вольниця здатна спровокувати масове невдоволення навіть тієї частини населення, яка завжди була за «ДНР» і «ЛНР». Тривожні повідомлення, які приходять із захоплених територій, свідчать про те, що там відбувається віджимання бізнесу, захоплення квартир і будинків терористами, причому частенько вихідцями з Кавказу, відстріл людей без суду і слідства. Точної кількості жителів регіону, що тужать в застінках донецької і луганської хунти, взагалі ніхто не знає, пише Деловая столица. 

Продовження в тому ж дусі відгукнеться наслідками. А втрачати свій вплив в «Лугандоні» в плани Росії точно не входить. Тому завдання ГРУшників - створити хоч якусь подібність порядку. ФСБ свою функцію в регіоні виконала - розстрільні списки осіб, нелояльних до встановлюваного режиму, складені, так само як і списки мародерів. Тепер ГРУшники займуться зачистками і тих і інших. Мародерів з числа місцевих бандитів просто відстріляють. Свою функцію вони виконали і зараз тільки заважають. Так само, як заважають ті, хто починав сепаратистську хвилю. Агентура і місцеві фанатики будуть ліквідовані, тому що надто багато знають.
Для росіян невирішеним залишається найважливіше питання - ким замінити цих самих бандитів, які сьогодні є владою. Власне, відсутність хоч трохи впливового лідера є найголовнішою проблемою для створення квазідержави. І тут кастинг, який йде вже півроку, поки не дає ніяких результатів. Одіозний журналіст Олександр Чаленко, що втік в Росію, на початку вересня у блозі РІА «Новини» написав про те, що «ДНР» чекає повернення додому депутатів від Партії регіонів, зокрема, Олени Бондаренко, тому що ці території залишилися без професійних політиків. За його прогнозами, після прольоту ПР повз парламент потрібно чекати політичної еміграції «регіоналів» додому, в Донбас. За інформацією «ДС», питання участі «гнаних» соратників Віктора Януковича в політичному житті квазіутворень на сході України обговорювалося і під час вояжу в Москву групи депутатів Верховної Ради. Кремль заклопотаний проблемою нездатності нових «хазяїв життя» в Донбасі налагодити хоч якусь подібність системи влади. Забрати і поділити - це шариковщина. Вона підходить, поки є що забирати і ділити. Кремлю потрібна сіра зона на сході України, але вона має бути контрольована, інакше стане небезпечною і для самої Росії. Людям на цих територіях потрібно щось їсти, в щось одягатися, десь працювати. Усього цього терористи дати їм не зможуть. Значить, рано чи пізно там може спалахнути внутрішнє повстання, яке поламає усі плани з «відтискання» українських земель.

Досвід створення Москвою квазідержав на території Молдови і Грузії свідчить про те, що і в Придністров'ї, і в Абхазії, і в Південній Осетії у сепаратистів спочатку були лідери. Вони узяли на себе відповідальність, як за війну, так і за мир. Придністровський сепаратист Ігор Смирнов мав вищу інженерну освіту, був членом КПРС, директором тирасполського заводу «Електромаш». Свою політичну діяльність розпочав з депутатства у Верховній Раді ще радянської Молдавії. Колишній голова Абхазії Владислав Ардзинба - доктор історичних наук, в радянські роки очолював Абхазький інститут мови, літератури й історії, обирався депутатом Верховної Ради СРСР. Доктором історичних наук і ректором одного з внз являється і перший президент Південної Осетії Людвіг Чибіров. А його наступник Едуард Кокойти пройшов комсомольську кадрову підготовку, а вже при «незалежності» Південної Осетії працював торговим представником самопроголошеної республіки в РФ. У випадку ж з «ДНР» і «ЛНР» про реальних лідерів не йдеться. Гіркіна, Бородая і Болотова Москва відкликала, а нинішні Захарченко і Теслярський - фікції, підставні особи, як і їх «парламенти» і «уряди». Довіряти владу Губарєву, Безлеру і подібним до них Москва теж не буде.
Польові командири терористів нездатні робити щось інше, окрім як вбивати. Існує ще казус у вигляді Олега Царьова. Він намагався тягнути на себе ковдру влади, але з самого початку його сприймали як чужака. А останнім часом взагалі стали «відтирати», виклавши компромат сексуального характеру. Для посилення «влади» в «ДНР» Росія делегувала у Донецьк придністровського кегебіста Володимира Антюфеєва. Але тут виявилось, що на ньому висить кримінальна справа в Придністров'ї за зловживання владою, що мало тяжкі наслідки. Слідство у цій справі не призупинене. Тобто і Антюфеєв на лідера «ДНР», м'яко кажучи, не тягне. Тому для Москви зараз важливо, щоб у псевдореспублік з'явилася людина, яка б узяла на себе відповідальність за будівництво системи влади на окупованих Росією територіях, з місцевих. Але таких немає. Поки ж ми є свідками процесу бандитського переділу власності, яким зайнялися польові командири «ДНР» і «ЛНР». Вони друкують свої бланки, міняють ректорів в університетах, націоналізують шахти і підприємства, більшість з яких зупинилися, видають дозволи на ведення бізнесу. Показова історія того, що відбувається нині в Донбасі - видача дозволів на підприємницьку діяльність в Горловці. Там цим займається деякий бойовик на прізвисько Батя. У соцмережах горловчанин описав ситуацію так: «Спочатку я під'їхав на блокпост, запитав у хлопців, куди звернутися, щоб займатися візництвом. Вони сказали, що це заборонено і відгукнеться. Сказали звернутися на УВС. З УВС мене послали в Промінвестбанк (захоплена бойовиками будівля банку). Там на чергу до Баті записався ХХХ-м. За сьогодні він прийняв тільки 12. Він там видає дозволи на різні види діяльності. Якщо ще раз мене помітять з людьми - чекає підвал або конфіскація транспорту».
«Перемир'я» після мінських угод не лише заморожує конфлікт в окремих районах Донецької і Луганської областей, але і дає можливість «ДНР» і «ЛНР» розбудовувати органи «влади». Поки це виходить криво. Тому що бойовики не розуміють, ні що будувати, ні як це робити. Зараз у них рекетирська ейфорія. Але найгірше, що Київ не залишає місцевому населенню надій на звільнення. Значить, у мирних жителів Донбасу, що залишилися, тільки один вихід - змиритися з карними злочинцями, що корчать з себе владу.

 

Мітки: Донбасс, ГРУ