Росія вперше не повідомила у МЗС України про відправлення гуманітарного конвою

Російська Федерація вперше не поставила до відома українську владу про те, що планує надіслати чергову автоколону з гуманітарним вантажем на Донбас
Depo.Влада
28 жовтня 2014 16:21
ФОТО: depo.ua
Росія вперше не повідомила у МЗС України про відправлення гуманітарного конвою
Росія вперше не повідомила у МЗС України про відправлення гуманітарного конвою

Про це завив спікер Міністерства закордонних справ України Євген Перебийніс, передає «ЛІГАБізнесІнформ».

Українським дипломатам тільки зі ЗМІ стало відомо, що Росія вкотре, порушуючи всі міжнародні домовленості, намагається надіслати до України конвой.

Перебийніс додав, що раніше, перед тим як відправити гуманітарний конвой в Україну, МЗС РФ надсилало ноти до українського МЗС про намір надіслати гуманітарну допомогу.

«Інша справа, що потім домовленості і міжнародні зобов'язання Росія не виконувала, надсилаючи конвой з порушенням усіх міжнародних норм, грубо порушуючи український кордон. Зараз навіть таких офіційних повідомлень або офіційних нот від російського МЗС немає. Тому ми ще раз закликаємо Російську Федерацію дотримуватися міжнародних норм, якими передбачена процедура спрямування гуманітарної допомоги», - сказав спікер українського зовнішньополітичного відомства.

За його словами, умовою для надсилання гуманітарних вантажів має бути згода приймаючої сторони і контроль на кордоні, який мають здійснити українські прикордонники і митники. Також передбачений контроль з боку Міжнародного комітету Червоного Хреста.

«Жодні з цих умов, на жаль, у попередні рази Росією не виконувалися», - констатував Перебийніс.

Він зазначив, що якщо з'явиться якесь звернення російської сторони про намір надіслати гуманітарну допомогу, воно буде розглянуте.

«Всі інші варіанти надсилання (гуманітарного конвою, - ред) будуть незаконними й будуть грубим порушенням міжнародного права», - резюмував спікер МЗС.

Як повідомляв ДеПо, раніше з'явилася інформація про те, що четвертий гуманітарний конвой з Російської Федерації вже вирушає на Схід України. За даними ТАСС, автоколона зі 100 вантажівок вже виїхала з Підмосков'я. Продовольство, медикаменти, питна вода та будівельні матеріали вже завтра повинні бути у Ростовській області.