Росія зриває Мінські домовленості - Яценюк

Російська Федерація не виконує Мінські домовленості про деескалацію ситуації на Сході України
Depo.Влада
6 жовтня 2014 15:04
ФОТО: depo.ua
Росія зриває Мінські домовленості - Яценюк
Росія зриває Мінські домовленості - Яценюк

Про це заявив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк на зустрічі з постійними представниками держав-учасниць ОБСЄ в Києві, повідомляє ДеПо з посиланням на урядову прес-службу.

«На сьогодні можемо сказати, що у російської сторони немає ані політичної, ані будь-якої іншої волі виконувати мирні домовленості», - сказав український прем'єр.

Він нагадав, що, згідно з Мінськими домовленостями, Росія повинна була вивести свої війська з України.

«Це не виконано Російською Федерацією. Друге - РФ повинна припинити підтримку очолюваних Росією терористів в Донецькій і Луганській областях - і це також не виконано. І третє - термінове відновлення контролю над українсько-російським кордоном. І це також не зроблено через небажання Російської Федерації», - стверджує глава уряду.

Яценюк зазначив, що щодня українські солдати і мирні жителі гинуть під обстрілом керованих Росією терористів.

За словами прем'єра, Мінські домовленості - «це лише перший крок, і необхідно багато що зробити, щоб вони працювали».

«Попередні домовленості, досягнуті в Мінську, можливо, приведуть нас до миру. Але на сьогодні я досить скептично ставлюся до того, як вони виконуються», - сказав Яценюк.

Він підкреслив, що українська сторона робить усе можливе для деескалації ситуації і знаходження мирного рішення.

Крім того, Кабінет Міністрів України цінує зусилля ОБСЄ, спрямовані на досягнення миру, і підтримку України.

Нагадаємо, що 20 вересня в Мінську за підсумками трибічної зустрічі контактної групи з врегулювання кризи в Україні був підписаний меморандум. Документ складається з дев'яти пунктів, в яких міститься заборона на застосування усіх видів зброї і ведення наступальних дій. Протиборчі сторони зобов'язуються відвести свою важку військову техніку від умовної лінії фронту на 15 км кожна. Уздовж усього російсько-українського кордону працюватиме наглядова місія ОБСЄ. Перша домовленість про припинення вогню була досягнута 5 вересня в Мінську. Проте, на Сході України і бойовики, і російські військові продовжують обстрілювати житлові квартали і позиції українських військових.