Росія пообіцяла розглянути запит про видачу Януковича

Російська сторона готова розглянути запит на видачу президента-утікача України Віктора Януковича і ряду його соратників, оголошених українською владою в міжнародний розшук
Depo.Влада
12 січня 2015 17:05
ФОТО: depo.ua
Росія пообіцяла розглянути запит про видачу Януковича
Росія пообіцяла розглянути запит про видачу Януковича

«У разі надходження відповідного запиту по офіційних каналах російська сторона розгляне його у відповідності з міжнародним та національним законодавством. Однак в екстрадиції, швидше за все, буде відмовлено», - сказав агентству INTERFAX.RU співрозмовник, ім'я якого не називається.

За даними джерела, російська влада вбачає у кримінальному переслідуванні колишнього керівництва України «явний політичний підтекст».

«А відповідно до міжнародного та російського законодавства особи, переслідувані за політичними мотивами, не можуть бути видані іншим країнам для кримінального переслідування», - зазначив співрозмовник агентства.

Як повідомляв depo.ua, сьогодні міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що спеціальна комісія Інтерполу прийняла рішення про оголошення в міжнародний розшук колишнього президента України Віктора Януковича, його сина Олександра Януковича, екс-прем'єра Миколи Азарова та інших колишніх високопосадовців.

На сайті генерального секретаріату міжнародної поліцейської організації розміщений розшукової циркуляр на Віктора Януковича з його фотографією. У документі наголошується, що президент-утікач України звинувачується в привласненні, розтраті майна, зловживанні, скоєному в особливо великих розмірах або організованою групою.