Росія повністю відмовилася від європейського договору щодо обмеження озброєння

З 11 березня Російська Федерація призупиняє участь у засіданнях Спільної консультативної групи згидно Договору про звичайні збройні сили в Європі (ДЗЗСЄ)
Depo.Влада
10 березня 2015 19:17
ФОТО: depo.ua
Росія повністю відмовилася від європейського договору щодо обмеження озброєння
Росія повністю відмовилася від європейського договору щодо обмеження озброєння

Таким чином, оголошене Росією у 2007 році призупинення дії ДЗЗСЄ стає повним, заявили у вівторок в Міністерстві закордонних справ РФ, повідомляє «РИА Новости», передає depo.ua.

За словами керівника делегації РФ на переговорах у Відні з питань військової безпеки та контролю над озброєннями Антона Мазура, країни НАТО «надали перевагу фактично обходити положення ДЗЗСЄ за рахунок розширення альянсу, одночасно під надуманими приводами перешкоджаючи набуттю чинності Угоди про адаптацію».

«Цей курс, що проводився, незважаючи на наші неодноразові попередження про його згубність для режиму Контролю над звичайними озброєннями призвів до неминучого результату - призупинення дії ДЗЗСЄ Російською Федерацією у 2007 році», - пояснив Мазур.

Він підкреслив, що цей крок російської сторони «не означає її відмову від подальшого діалогу про контроль над звичайними озброєннями в Європі, якщо і коли для нього дозріють наші партнери».

Нагадаємо, що у грудні 2007 року Росія ввела односторонній мораторій на виконання ДЗЗСЄ у зв'язку з тим, що партнери по договору нібито не виконали взяті на себе зобов'язання.

Довідка. ДЗЗСЄ передбачає обмеження п'яти категорій звичайних озброєнь і техніки - танків, бойових броньованих машин, артилерії калібром понад 100 міліметрів, бойових літаків та ударних вертольотів. Документ передбачає також обмін інформацією та широку інспекційну діяльність. Оновлений варіант ДЗЗСЄ був підписаний у 1999 році на саміті ОБСЄ в Стамбулі.