Росія відмовилася від консультацій по Будапештському меморандуму

Російська Федерація відмовилася від участі у консультаціях країн, які підписали Будапештський меморандум про гарантії для України
Росія відмовилася від консультацій по Будапештському меморандуму
Росія відмовилася від консультацій по Будапештському меморандуму

Про це повідомив спікер Міністерства закордонних справ України Євген Перебийніс, передає «Інтерфакс-Україна».

Міністерство закордонних справ РФ 30 серпня надіслало українській стороні ноту про те, що «Росія не бачить підстав для проведення консультацій у рамках цього меморандуму».

«Ми розцінюємо відмову РФ від консультацій у рамках Будапештського меморандуму насамперед як черговий приклад ігнорування Росією своїх зобов'язань, а також як ще одне підтвердження свідомо обраного керівництвом цієї країни курсу на ігнорування сучасної системи міжнародного права», - зазначив Перебийніс.

Як повідомляв ДеПо, на виконання доручення президента МЗС України звернулося до країн, які підписали Будапештський меморандум, із приводу проведення консультацій у зв'язку з інтервенцією регулярних Збройних сил РФ на територію України.

Довідка. Будапештський меморандум 1994 року підписали Україна, США, Великобританія та Російська Федерація. Однак у цьому Меморандумі про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї не згадується, що у разі нападу на нашу країну якась із названих держав зобов'язана надати достатню допомогу для захисту України.