Росія відмовилася від консультацій по Будапештському меморандуму

Російська Федерація відмовилася від участі у консультаціях країн, які підписали Будапештський меморандум про гарантії для України
Depo.Влада
2 вересня 2014 16:25
ФОТО: depo.ua
Росія відмовилася від консультацій по Будапештському меморандуму
Росія відмовилася від консультацій по Будапештському меморандуму

Про це повідомив спікер Міністерства закордонних справ України Євген Перебийніс, передає «Інтерфакс-Україна».

Міністерство закордонних справ РФ 30 серпня надіслало українській стороні ноту про те, що «Росія не бачить підстав для проведення консультацій у рамках цього меморандуму».

«Ми розцінюємо відмову РФ від консультацій у рамках Будапештського меморандуму насамперед як черговий приклад ігнорування Росією своїх зобов'язань, а також як ще одне підтвердження свідомо обраного керівництвом цієї країни курсу на ігнорування сучасної системи міжнародного права», - зазначив Перебийніс.

Як повідомляв ДеПо, на виконання доручення президента МЗС України звернулося до країн, які підписали Будапештський меморандум, із приводу проведення консультацій у зв'язку з інтервенцією регулярних Збройних сил РФ на територію України.

Довідка. Будапештський меморандум 1994 року підписали Україна, США, Великобританія та Російська Федерація. Однак у цьому Меморандумі про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї не згадується, що у разі нападу на нашу країну якась із названих держав зобов'язана надати достатню допомогу для захисту України.