UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Росію тягнуть у Гаагу за дерибан землі кримчан

Україна передала до Міжнародного кримінального суду 27 липня інформацію про 3952 жертви порушення права власності у Криму

Росію тягнуть у Гаагу за дерибан землі к…

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прокуратуру Автономної Республіки Крим.

Загалом ідентифікували 250 жертв, у яких знесли нерухому власність (192 у АРК та 58 у м. Севастополь). У 3702 людей російська влада вилучила земельні ділянки загальною площею мінімум 355 га (170 та 3532 у АРК та м. Севастополь відповідно).
 
Основними аргументами окупантів при зверненні постраждалих у суд були:

  • незаконність передачі земельних ділянок у власність;
  • відсутність оригіналів потрібних документів в архівах на півострові;
  • віднесення земель до місць особливого режиму (після 2014);
  • незаконність дозволів на будівництво, виданих українськими органами.

"Фактично, у більшості таких випадків окупаційна влада порушує принципи міжнародного права, які говорять про неприпустимість оцінки рішень державних органів однієї держави судами іншої, до того ж, держави-окупанта. Навіть аргумент щодо відсутності документів в архівах є по суті абсурдним, адже за їх збереження відповідають державні органи. А якщо врахувати, що всі архіви були захоплені владою РФ, то цілком імовірно, що документи загубились або були знищені під час активної фази окупації", – пояснює адвокат, юрист Регіонального центру прав людини Роман Мартиновський. 
 
"Відповідно до міжнародного гуманітарного права, знищення та привласнення чужого майна окупаційною владою забороняється. Відповідно до статті 8(2)(a)(iv) Римського статуту і за статтями 53 та 147 Четвертої Женевської конвенції такі дії забороняються та кваліфікуються як воєнні злочини", – наголосив заступник прокурора Автономної Республіки Крим Віталій Секретар.
 
Прокуратура АР Крим вже розпочала досудове розслідування цих злочинів відповідно до частини 1 статті 438 Кримінального кодексу України (порушення законів та звичаїв війни). Зібрані в рамках кримінальних проваджень докази також знайшли своє відображення у вказаному повідомленні.

Це вже друге інформаційне повідомлення стосовно порушення права власності, направлене до МКС. Перше було передане 2017 року та містило загальну інформацію про системне вчинення такого воєнного злочину. Ці відомості були відображені у звітах Офісу Прокурора МКС за 2017-2019 роки.

Нагадаємо, 27 липня Міністерство закордонних справ України направило Росії ноту протесту через проведення військового параду в окупованому Севастополі.

Проте Росія повернула Україні без розгляду ноту протесту через парад в Криму.

Крім того, Україна звернулася в ООН через російський "парад" у Криму.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"