Російський бомбардувальник збитий. Треба готуватися до боїв за Мар'їнку

Російська Федерація просто побоїться активно виступати проти Туреччини. Тому історію постараються забалакати. Хоча б на внутрішньоросійському ринку
Depo.Влада
24 листопада 2015 12:35
ФОТО: depo.ua
Російський бомбардувальник збитий. Треба готуватися до боїв за Мар
Російський бомбардувальник збитий. Треба готуватися до боїв за Мар'їнку

Турки кілька разів попереджали росіян: якщо російські літаки будуть порушувати турецький кордон - по ним будуть стріляти. Тому, те що відбулося сьогодні, повинно було рано чи пізно статися. Путін вважав, що ніхто нікого збивати не буде (точніше його генерали обіцяли йому, що Ердоган не піде на такий рішучий крок), але Президент Туреччини зробив те, що і повинен був зробити.

Що далі робитиме Путін? По-перше, він спробує всю цю історію забалакати. Російські генерали спробують звинуватити всіх і вся в тому, що російський літак нічого не порушував, а турки збили його помилково. Після цього вони заявлять, що готують позови до міжнародних судів і навколо цієї історії буде нагнітатися інформаційна тріскотня. Паралельно росіяни будуть кричати про те, що вони своїх не здають і вимагатимуть звільнити льотчиків. Загалом, будуть інформаційні гойдалки, які не приведуть до активних дій росіян.

Що ще будуть робити кремлівські піарники? Вони спробують перевести тему і повинні вигадати щось, що повинно відвести увагу російського глядача від епопеї з ганебним полоном (в російській парадигмі, полон - це завжди ганьба). Що може бути запропоновано? Все що завгодно, і тут, найбільш вдалим плацдармом, на жаль, виступає Україна. Нам потрібно бути готовим до ескалації конфлікту на Сході. Найбільш вірогідним розвитком подій може стати спроба захоплення одного з населених пунктів, які контролює України. І нам слід готуватися саме до такого варіанту розвитку подій.

Чи існує варіант, при якому Путін буде вплутуватися в серйозний конфлікт з Туреччиною та антіІДІЛівською коаліцією? Поки ймовірність такого сценарію більш ніж мінімальна. Говорити ж про середньострокову перспективу поки трохи зарано. Але й тут найбільш реалістичний варіант - продовження тієї ж тактики, яку обрала Росія в Сирії. Простіше кажучи, росіяни спробують в найближчі дні (години) завдати низку "нищівних авіаударів" і заявлять, що знищений хтось із відомих терористів. Таким чином, увага росіян буде сконцентрована на виконанні "інтернаціонального обов'язку".

У всій цій історії є один великий плюс для всіх нас: Путін місяць за місяцем зазнає серйозних іміджевих втрат. І ці втрати не можуть не тяжіти над внутріросійською ситуацією. 100% рейтинги глави держави роблять його заручником цих величезних рейтингів. Зараз росіяни переживають епоху пізнього Брежнєва, коли все ніби добре, але в той же час всі розуміють, що ситуація виходить з-під контролю. Система починає з'їдати саму себе. І в цьому контексті, збитий російський бомбардувальник зробив у сто разів більше для розвалу путінізму, ніж підрив чотирьох ЛЕП на кордоні з Кримом.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада