Російський суд вигадав для Савченко "мотив убивства": ненависть до російськомовних

На думку російських суддів, українська льотчиця і нардеп Надія Савченко, яку планують визнати винною у справі у вбивстві ВДТРК, керувалася ненавистю до російськомовних людей
Depo.Влада
21 березня 2016 11:24
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у вироку, який зачитується сьогодні, повідомляє depo.ua з посиланням на РИА "Новости".

"Мотивом скоєних обвинуваченої злочинів була ненависть і ворожнеча щодо соціальної групи жителів Луганської області, а також російськомовних людей загалом", - йдеться у вироку.

Суддя зазначила, що не пізніше 9 червня 2014 року Савченко, маючи навички військової підготовки, досвід участі в бойових діях на території Іраку, перебуваючи в черговій відпустці, за особистою ініціативою і з метою участі в "збройних зіткненнях на південному сході України" прибула в батальйон "Айдар".

Російський суд вважає, що потім Савченко "вступила в попередній злочинний зговір з командиром батальйону Сергієм Мельничуком..., спрямований на використання артилерійських знарядь для завдання вогневих ударів по цивільних особах, в тому числі які не беруть участі в збройному протистоянні, з метою вбивства, шляхом їх обстрілу з гаубиць Д -30".

Згідно з розробленим планом, вважає суд, Мельничук начебто забезпечив Савченко необхідним спорядженням, а та змінювала вогонь артилерії по скупченнях цивільних осіб.

Нагадаємо, Донецький міський суд Ростовської області з 10 ранку оголошує вирок українці Надії Савченко.  Її приїхала підтримати делегація з України, зокрема 10 нардепів.   Вже є неофіційні повідомлення про намір суду визнати Савченко винною.

Довідка: Український штурман Надія Савченко після місяця боїв у батальйоні "Айдар" влітку 2014 року потрапила в полон до бойовиків під містом Щастя на Луганщині. Потім вона була незаконно доставлена в Росію. Її звинувачують у вбивстві (корегуванні вогню) російських журналістів Ігоря Корнелюка та Антона Волошина на Сході України і незаконному перетині російського кордону. Російські прокурори вимагають для українки 23 роки тюрми у колонії загального режиму.

Читайте також: 

Оголошення вироку Савченко (ХРОНІКА)

Більше новин про політич