Російський суд відмовився розглядати скаргу щодо дипімунітету Савченко - адвокат

Мосміськсуд відмовився розглядати скаргу захисту народного депутата України, члена ПАРЄ Надії Савченко на відмову російського правосуддя надати їй дипломатичний імунітет
Depo.Влада
16 вересня 2015 16:37
ФОТО: depo.ua

Про це заявив адвокат Савченко Микола Полозов, передає depo.ua з посиланням на Укрінформ.

"Сьогодні до початку розгляду скарги суд запитав, чи є клопотання у сторін. Ми сказали, що ні. Після чого - повторно! - про те саме запитали у звинувачення. І тоді представник прокуратури сказав, що є клопотання взагалі не розглядати скаргу, оскільки це нібито безглуздо у зв'язку з тим, що пройшло попереднє слухання і скоро буде розгляд справи по суті. Далі, незважаючи на висловлений мною протест, суддя прийняв рішення не розглядати скаргу", - розповів Полозов.

На його думку, Мосміськсуд просто наляканий діями Генпрокуратури України, що заявила про підозру в скоєнні злочину, незаконного позбавлення волі Надії Савченко, щодо судді Мосміськсуду Мелехіна, суддів Басманного суду Карпова і Мушнікової. Побоюючись, що подібні дії будуть вчинені і стосовно них, судді Мосміськсуду тепер не те що не виноситимуть ухвали за скаргою, а не розглядатимуть її в принципі.

"Такий казус ускладнює майбутній процес подання документів у ЄСПЛ, оскільки, по суті, не пройдена друга інстанція. І це чергове порушення прав Надії Савченко. Але ми і надалі відкрито говоритимемо про це і відстоюватимемо права Надії Вікторівни", - заявив адвокат.

Раніше суд відмовився повернути справу до прокуратури і направити запит в ПАРЄ щодо імунітету Савченко як делегата.

Як повідомлялося, сьогодні суд вирішив залишити Савченко під вартою ще на півроку

Більше новин про політику читайте на Влада.depo.ua