Російський суд може винести Савченко максимальний вирок, - адвокат

Адвокат української льотчиці, народного депутата України Надії Савченко Ілля Новіков не виключає, що судовий вирок його підзахисній у Росії вже написано і він буде максимальним
Depo.Влада
28 липня 2015 23:55
ФОТО: depo.ua

Про це Новіков заявив сьогодні під час брифінгу в Києві, передає depo.ua.

Він зазначив, що російським слідчим комітетом називалась цифра - 25 років ув'язнення.

"Зі свого досвіду того, як велись інші справи і як слідчий комітет займався висвітленням, ми прогнозуємо, що ця цифра буде затребувана прокуратурою і, скоріше за все, ту саму цифру суд напише у вироку", - сказав адвокат.

"Я говорю про це зараз, бо це політична справа РФ і там політичні справи прогнозовані, на жаль. В нашій роботі ми не можемо собі легковажно дозволити сподіватись на те, що суд візьме до уваги наші докази, якими б вони не були. Ми вимушені виходити з того, що вирок вже написаний, затверджений і там буде фігурувати максимальна цифра з можливих", - додав Новіков.

За його словами, "єдиним способом реально визволити Надію з в'язниці і домогтись, щоб вона повернулась на Батьківщину, є максимально переконлива демонстрація для тих, хто приймає рішення, в першу чергу європейських політиків вищого рівня - Меркель, Олланда, адміністрацію США, - показати безпідставність цього вироку і домогтись, щоб ті політики, які ведуть діалог з російським керівництвом, після вироку включили питання звільнення Савченко в пріоритет під час будь-яких переговорів з РФ".

"Якщо у нас це вийде, то не важливо, яка буде цифра у вироку фігурувати, бо дипломатичний тиск на керівництво Росії має призвести до того, що рано чи пізно Надія буде звільнена", - сказав адвокат.

Нагадаємо, що 17 липня Надію Савченко етапували з Москви, адже тепер її справу має розглядати Донецький міський суд. Але в російському Донецьку немає СІЗО.  За даними ЗМІ, Савченко можуть найближчим часом доставити в СІЗО №4 міста Шахти Ростовської області.

Довідка. Український штурман Надія Савченко після місяця боїв у складі добровольчого батальйону "Айдар" потрапила в полон до бойовиків під містом Щастя Луганської області. А потім, як стверджує українська влади, вона була незаконно доставлена в Росію. У Слідчому комітеті Росії звинувачують українську льотчицю в пособництві у вбивстві журналістів ВДТРК Ігоря Корнелюка та Антона Волошина на сході України. 

10 червня Московський міський суд продовжив арешт Савченко до 30 вересня 2015 року6 липня Слідчий комітет Росії перекваліфікував на більш тяжкий склад обвинувачення української полонянки Надії Савченко - їй ставиться безпосереднє вбивство двох російських журналістів в Донбасі, а не співучасть в цьому злочині.

Савченко загрожує до 25 років ув'язнення

Більше новин політики читайте у рубриці Влада.depo.ua.