Російський слідком направив справи українців Карпюка і Клиха до суду

Головне слідче управління Слідчого комітету Російської Федерації по Північно-Кавказькому федеральному округу завершило розслідування кримінальної справи у відношенні громадян України Миколи Карпюка і Станіслава Клиха
Depo.Влада
26 серпня 2015 17:42
ФОТО: depo.ua

Як повідомляє СК РФ, їх зараховують до "банди", яка складається зі "членів націоналістичної організації "Українська національна асамблея - Українська народна самооборона" (УНА-УНСО)".

Карпюка й Клиха звинувачують у скоєнні злочинів, передбачених ч.ч. 1, 2 ст. 209 КК РФ (керівництво й участь у банді), п.п. "в, з, н" ст. 102 КК РСФСР (убивство двох і більш осіб у зв'язку з виконанням ними свого службового боргу), ч. 2 ст. 15, п.п. "в, з, н" ст. 102 КК РСФСР (замах на вбивство двох і більше осіб у зв'язку з виконанням ними свого службового обов'язку).

Микола Карпюк - один з лідерів УНА і соратник вбитого Олександра Музичка (Сашка Білого). За версією російського слідства, його затримали 21 березня 2014 року при в'їзді до Росії, але представники "Правого сектору" запевняли, що Карпюка викрали російські спецслужби ще на території України. Адвокати Карпюка побоювалися, що його вже немає в живих, хоча російська сторона запевняла у протилежному.

Журналіст Станіслав Клих був затриманий 11 серпня 2014 року в російському місті Орел. 14 серпня 2015 року Міністерство закордонних справ України висловило протест у зв'язку з рішенням суду м. Єсентуки продовжити утримання під вартою Клиха до 21 жовтня.

Більше новин про політику читайте на Влада.depo.ua