Російський омбудсмен задоволена здоров’ям Савченко

На Російській Федерації вважають, що стан здоров’я української льотчиці і народного депутата Надії Савченко задовільний
Depo.Влада
18 квітня 2016 14:25
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у відповіді Уповноваженого з прав людини у Ростовській області Росії  Елли Панфілової на звернення Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської з проханням посприяти у наданні українській бранці необхідної медичної допомоги, передає depo.ua.

У листі також зазначається, що Надія Савченко, яка оголосила сухе голодування, відмовилася від медичного обстеження російськими лікарями.

За даними російського омбудсмена, протягом останнього тижня Валерія Лутковська двічі зверталася до колеги з Росії з проханням допустити до української льотчиці і народного депутата України Надії Савченко українських лікарів.

"Українська сторона готова визначити і направити в Російську Федерацію лікарів, які зможуть провести належний огляд і стежити за станом здоров’я Надії Савченко. Прошу Вас сприяти вирішенню питання про організацію огляду Надії Савченко українськими лікарями, яким вона довіряє і призначень яких вона буде дотримуватися", – йшлося у листі омбудсмана України.

"Протягом минулого тижня я кілька разів зверталася до посадових осіб у Росії з проханням допустити українських лікарів до Надії Савченко. Враховуючи те, що не було ніякої відповіді, я звернулася до колеги з Ростовської області. Сьогодні я отримала невтішну відповідь. Адже, за словами адвоката Надії Савченко, наразі вона у критичному стані, етапування рівноцінне смерті", – зазначила Валерія Лутковська.

Нагадаємо, що 16 квітня, після вмовлянь сестри, Надія Савченко погодилася на щоденні крапельниці для підтримки здоров'я до 20 квітня.

 22 березня Донецький суд Ростовської області визнав Савченко винною у вбивстві російських журналістів  і незаконному перетині російсько-українського кордону та присудив їй покарання у вигляді 22 років позбавлення волі. Водночас півтора року перебування в російському СІЗО враховано до цього терміну. Російська феміда визнала лише, що українка не підсудна за звинуваченням про обстріл мирних мешканців Луганщини

З 6 квітня Савченко оголосила сухе голодування

Довідка: Український штурман Надія Савченко після місяця боїв у батальйоні "Айдар" влітку 2014 року потрапила в полон до бойовиків під містом Щастя на Луганщині. Потім вона була незаконно доставлена на Росію. Її звинуватили у вбивстві (корегуванні вогню) російських журналістів Ігоря Корнелюка та Антона Волошина на Сході України і незаконному перетині російського кордону. 

Читайте також: 

Сухе голодування Савченко (ХРОНІКА)

Більше новин про по