Російський омбудсмен "знайшла " у Сенцова й Кольченко громадянство Росії

Уповноважений з прав людини в Росії Тетяна Москалькова заявила, що засуджені Олег Сенцов і Олександр Кольченко не можуть бути видані Україні, якщо вони є громадянами Росії
Depo.Влада
25 жовтня 2016 13:59
ФОТО: depo.ua

Про це вона сказала у вівторок журналістам, передає Depo.ua з посиланням на "Интерфакс".

"Я займаюся всіма зверненнями українського обмудсмана Валерії Лутковської. Вони у мене на особливому контролі. З цього питання до мене ще не прийшло звернення. Якщо вони (Сенцов і Кольченко) дійсно є громадянами Росії, то згідно з Конституцією не можуть бути видані іншій державі", – заявила Москалькова.

Раніше омбудсман Росії визнала, що Кольченко і Сенцов є громадянами України. При цьому російська сторона заявила, що у них є і громадянство РФ, оскільки вони в установлені терміни "офіційно не заявили про відмову від російського громадянства", але й "не зверталися із заявою на оформлення російських паспортів і, відповідно, даних паспортів не отримували".

Нагадаємо, Росія продовжує утримувати понад сорок українських політв'язнів. Серед них: заступник голови Меджлісу Ільмі Умеров, журналіст Станіслав Клих, лідер Української національної асамблеї Микола Карпюк, режисер Олег Сенцов, громадський діяч Олександр Кольченко та інші.

Український режисер Олег Сенцов засуджений російським судом за сфальсифікованим обвинуваченням до 20 років колонії суворого режиму і нині відбуває термін у Якутську. Міністерство юстиції Росії відмовило Україні в передачі Сенцова.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада