Російський найманець підтвердив учать генералів і військових Росії в боях на Донбасі

Командир відділення спецназу "ДНР" росіянин Дмитро Сапожніков розповів раніше невідомі подробиці боїв за Дебальцеве. За його словами, операцією керували кадрові російські офіцери, включаючи генералів
Depo.Влада
31 березня 2015 12:05
ФОТО: depo.ua
Сапожніков на Донбасі з бойовиками
Сапожніков на Донбасі з бойовиками

Про це Сапожніков розповів в інтерв`ю "Русской службе ВВС".

Він народився і виріс в Санкт-Петербурзі, в 16 років він вступив в російський монархічний рух, потім закінчив юридичний факультету СПбГУ, але завжди хотів займатися політикою. За його словами, зараз він є главою Петербурзького відділення монархічної партії Росії. У 2007 році, за даними газети "Діловий Петербург", заснував компанію "Архангельський будівельний ліс", що займається будівництвом дерев'яних будинків, в якої вже через пару років працювали кілька десятків людей. Однак бізнес для нього був заняттям не бажаним, а скоріше вимушеним.

У жовтні 2014 Дмитро вирішив поїхати на південний схід України - за його власними словами, щоб "захистити російських людей". Дмитро розповів, що він командував відділенням спецназу "ДНР" (зараз знаходиться у відпустці вдома в Санкт-Петербурзі) і брав участь у боях за донецький аеропорт і Дебальцеве.

За словами Дмитра, його підрозділ перебував у готовності до можливого наступу на Маріуполь на момент його знаходження на південному сході України.

Він підтвердив, що Дебальцеве взяти допомогла російська армія.


"На початку лютого ми приїхали туди, базувалися в Вуглегорську, на важкій техніці висувалися на свої позиції. Ми прокладали цю дорогу до Логвинове. Але нас взяли в кільце. Там було дуже багато протистоянь нам українських військових. Але в результаті ми прорвалися, взяли це "горлечко" в Логвинове, бо протягом 3-5 днів приїхали на допомогу наші танки. Це російська армія, буряти. Завдяки їм, завдяки цій важкій техніці і взяли Дебальцеве", - сказав найманець.

Він також повідомив, що з боку окупованої "ЛНР" Луганщини заходили танки і російські підрозділи.
"Але я думаю, це вже не секрет, це все вже визнають, і росіяни визнають. Я дивлюся, і в інтернеті дуже багато інформації: визнали те, що російські служать, їх частин дуже багато. Тобто, в принципі, я зараз не говорю це як секретну інформацію. Це вже знають усі", - сказав Сапожніков.
Він підтвердив, що допомога російських військових під час операцій по окупуванню українського Донбасу була вирішальною.
"Звичайно. Російські генерали, російські полковники. Вони все вирішували", - сказав він.

"Я думаю, тут буде, як в історії з Кримом. Спочатку все заперечували, що російські військові брали участь у приєднанні Криму. А зараз, я дивлюся, вже немає. Ось вийшов документальний фільм: визнання Путіна, про Крим, як він сам рятував Януковича (йдеться про документальний фільм Андрія Кондрашова "Крим. Шлях на Батьківщину"). Те ж саме буде і тут, я думаю", - зазначив він.

Сапожніков зазначив, що коли був на Донбасі, то "був упевнений, що всі знають про присутність російських військ на території України".

"Зараз, знаючи, що нічого не знають, відповідати на це питання складно. Я думаю, що якщо висловлюватися прямо про присутність російських військ, про втрати, то це означатиме пряме вторгнення в чужу державу. І, виходячи з цього, може бути великий резонанс на весь світ. Чому Росія не говорить відкрито про втрати? Чому не ховає загиблих російських солдатів відкрито і з почестями, ви питаєте? Я це сам не дуже розумію. Але я знаю, що все лікування та допомога здійснюється, оплачується. Я сам особисто знайомий з такими пораненими. Вони обслуговуються в госпіталі. Вони отримують нагороди, заохочення. І в разі втрати бійців виплачуються якісь компенсації. Тобто застосовуються ті ж самі дії, як якщо б це була військова операція на території Дагестану або Чечні, наприклад", - повідомив він.

Як повідомляло depo.ua, поранений під Дебальцеве російський солдат Доржі Батомункуев з Бурятії розповів російській газеті, як військові з Росії їдуть на Донбас воювати проти України, зафарбовуючи номера на танках і знімаючи нашивки і шеврони з метою маскування. Він розповів, що танковий батальйон, у складі якого він воював на Донбасі, брав участь у боях під Дебальцеве та підтвердив, що без підтримки регулярної армії бойовикам не вдалося б взяти місто.

29 березня стало відомо, що до окупованих міст Донецької області прибули 800 бойовиків з Росії: 600 російських найманців бурятської зовнішності, які 26 березня прибули в залізничному ешелоні на станцію Іловайськ і 200 "козаків" - до Горлівки