Російські ЗМІ приписали Філарету заклики до вбивств мешканців Донбасу

Російський канал "Росія-1" перекрутив слова глави Української православної церкви Київського патріархату Філарета з недільної проповіді від 22 березня, змінивши їх значення на протилежне
Depo.Влада
27 березня 2015 09:13
ФОТО: depo.ua
Російські ЗМІ приписали Філарету заклики до вбивств мешканців Донбасу
Російські ЗМІ приписали Філарету заклики до вбивств мешканців Донбасу

Так, твердження, що захист своєї землі не є порушенням заповіді "не убий", російські пропагандисти перетворили на заклик вбивати жителів Донбасу, повідомляє depo.ua з посиланням на "Радіо Свобода".

"Українська православна церква фактично закликає вбивати жителів Донбасу. Мова йде про самопроголошений Київський патріархат, про розкольницьку секту, яка ніким у православному світі не визнана, її глава Філарет у проповіді заявив, що знищення мешканців Луганської і Донецької областей зовсім не гріх, і по відношенню до цих людей заповідь «не убий» не працює", - такий висновок російські журналісти зробили з тексту патріаршого богослужіння у 4-ту неділю Великого посту, що доступний на порталі УПЦ КП.

Однак у цьому тексті Філарет жодного разу не закликав до вбивства жителів Луганської або ж Донецької областей, як і в своїх проповідях, які можна послухати в інших відеороликах на цьому порталі. Натомість Філарет заявив:"...ми не порушуємо заповіді Божої "не вбивай", коли захищаємо свою землю".

"Ми не йдемо захоплювати чужі землі, а захищаємо своє", - наголосив патріарх.
Російський телеканал також наводить ще одну цитату Філарета, однак цей текст спотворено так, наче, за словами Філарета, Донбас - це не українська земля. Ось версія російського каналу:

"А ще Філарет назвав винуватців української кризи та війни на південному сході країни: у всьому, на його думку, винні жителі Донбасу. Корінь зла у тих людях, які живуть у Донбасі, і тих, які в Москві. Неправда в тому, що Донбас - це століттями українська земля, і там жили і живуть українці. Їдьте ви по селах Донецької та Луганської області. Там живе корінне населення. Це люди, які приїхали з Росії та інших республік Радянського Союзу або Російської імперії й оселилися на українських землях".

Насправді, на думку Філарета, який сам походить із Донбасу, Донбас - споконвіку українська земля, а сепаратистами він назвав тих, хто, на його думку, приїхав із Росії та інших республік Радянського Союзу чи Російської імперії. Таким чином російський канал повністю перекрутив його цитату.

А от, як звучить оригінал:

"Корінь зла лежить у тих людях, які живуть у Донбасі, і тих, які перебувають у Москві. У чому неправда тих, не всіх, а тих сепаратистів, які живуть на Донбасі? Неправда в тому, що вони не визнають, що Донбас - це віками українська земля. І там жили й живуть українці. Поїдьте ви по селах Донецької чи Луганської області. Там живе корінне населення. Ким вони себе вважають, росіянами чи українцями, якщо вони розмовляють українською мовою? Вони українці. А сепаратисти хто? Це люди, які приїхали з Росії й інших республік Радянського Союзу чи Російської імперії і оселилися на українських землях. І українська земля радо прийняла їх".

Мітки: