Російські ЗМІ приписали Філарету заклики до вбивств мешканців Донбасу

Російський канал "Росія-1" перекрутив слова глави Української православної церкви Київського патріархату Філарета з недільної проповіді від 22 березня, змінивши їх значення на протилежне
Російські ЗМІ приписали Філарету заклики до вбивств мешканців Донбасу
Російські ЗМІ приписали Філарету заклики до вбивств мешканців Донбасу

Так, твердження, що захист своєї землі не є порушенням заповіді "не убий", російські пропагандисти перетворили на заклик вбивати жителів Донбасу, повідомляє depo.ua з посиланням на "Радіо Свобода".

"Українська православна церква фактично закликає вбивати жителів Донбасу. Мова йде про самопроголошений Київський патріархат, про розкольницьку секту, яка ніким у православному світі не визнана, її глава Філарет у проповіді заявив, що знищення мешканців Луганської і Донецької областей зовсім не гріх, і по відношенню до цих людей заповідь «не убий» не працює", - такий висновок російські журналісти зробили з тексту патріаршого богослужіння у 4-ту неділю Великого посту, що доступний на порталі УПЦ КП.

Однак у цьому тексті Філарет жодного разу не закликав до вбивства жителів Луганської або ж Донецької областей, як і в своїх проповідях, які можна послухати в інших відеороликах на цьому порталі. Натомість Філарет заявив:"...ми не порушуємо заповіді Божої "не вбивай", коли захищаємо свою землю".

"Ми не йдемо захоплювати чужі землі, а захищаємо своє", - наголосив патріарх.
Російський телеканал також наводить ще одну цитату Філарета, однак цей текст спотворено так, наче, за словами Філарета, Донбас - це не українська земля. Ось версія російського каналу:

"А ще Філарет назвав винуватців української кризи та війни на південному сході країни: у всьому, на його думку, винні жителі Донбасу. Корінь зла у тих людях, які живуть у Донбасі, і тих, які в Москві. Неправда в тому, що Донбас - це століттями українська земля, і там жили і живуть українці. Їдьте ви по селах Донецької та Луганської області. Там живе корінне населення. Це люди, які приїхали з Росії та інших республік Радянського Союзу або Російської імперії й оселилися на українських землях".

Насправді, на думку Філарета, який сам походить із Донбасу, Донбас - споконвіку українська земля, а сепаратистами він назвав тих, хто, на його думку, приїхав із Росії та інших республік Радянського Союзу чи Російської імперії. Таким чином російський канал повністю перекрутив його цитату.

А от, як звучить оригінал:

"Корінь зла лежить у тих людях, які живуть у Донбасі, і тих, які перебувають у Москві. У чому неправда тих, не всіх, а тих сепаратистів, які живуть на Донбасі? Неправда в тому, що вони не визнають, що Донбас - це віками українська земля. І там жили й живуть українці. Поїдьте ви по селах Донецької чи Луганської області. Там живе корінне населення. Ким вони себе вважають, росіянами чи українцями, якщо вони розмовляють українською мовою? Вони українці. А сепаратисти хто? Це люди, які приїхали з Росії й інших республік Радянського Союзу чи Російської імперії і оселилися на українських землях. І українська земля радо прийняла їх".