Російські зенітки в Ірані не злякали Обаму

Президент США Барак Обама не вважає продаж Тегерану російських комплексів ППО С-300 загрозою ні для нинішнього мирного процесу врегулювання, ні для можливої військової операції США в Ірані, якщо така потреба виникне
Depo.Влада
22 квітня 2015 21:52
ФОТО: depo.ua

Про це він зазначив в інтерв'ю американському телеканалу MSNBC, передає depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Цей процес продажу (російських комплексів С-300 - ред.) був відтермінований на шість років. Росіяни зупинили його, фактично, на моє прохання, оскільки ми тоді ввели спільні санкції, які, в кінцевому рахунку, привели іранську сторону до столу переговорів", - пояснив Обама своє ставлення до ініціативи росіян продати протиповітряні комплекси саме зараз.

При цьому президент США зауважив: якщо Іран і отримає ці комплекси, у військовому плані вони не становитимуть перешкоди для можливої американської військової операції.

"Наш оборонний бюджет є трохи меншим $600 млрд. Їхній (Ірану - ред.) - дещо перевищує $17 млрд. Навіть якщо вони і матимуть кілька систем ППО, то в разі, якби нам довелося б (воювати - ред.), ми могли би проникнути в їхній простір", - зауважив Обама.

Водночас американський президент підкреслив, що Сполучені Штати не мають на меті йти шляхом війни для розв'язання конфлікту та зняття напруженості в регіоні. "Моя мета - переконатися, що ми можемо досягти угоди, яка надасть нам можливість перевірити (ядерні об'єкти Ірану - ред.), яка переконає нас, що Ізраїль знаходиться в безпеці, що такі сусіди, як Саудівська Аравія та інші країни Затоки перебувають у безпеці, і що в регіоні відсутнє нарощування ядерної зброї", - зауважив президент США.