Російські ГРУшники вбивають Савченко

Затягуючи судовий процес російські ГРУшники Єрофеєв та Алєксандров ставлять під удар життя Надії Савченко і ризикують взагалі зірвати власний обмін
Depo.Влада
16 квітня 2016 11:35
ФОТО: depo.ua
Російські ГРУшники вбивають Савченко
Російські ГРУшники вбивають Савченко

Уже в понеділок український суд має винести вирок бійцям спецназу ГРУ Росії Олександру Александрову і Євгену Єрофєєву. Судовий процес над росіянами відбувається з аж ніяк не характерною для української судової системи швидкістю. І логіка цього цілком очевидна – українська сторона намагається якнайшвидше обміняти ГРУшників на засуджену на Росії Надію Савченко і, якщо такий обмін все ж таки відбудеться (на що сподівається вся Україна) бажано, аби в справа Александрова та Єрофеєва уже стояв судовий вирок.

Натомість для росіян вочевидь вигідніше міняти уже засуджену Савченко на ще не засуджених "гібридів" і жодним чином не потрібно аби українська заручниця, яка тримає сухе голодування, померла у російській тюрмі. То ж росіянам теж варто було б поквапитися, але справа з обміном якщо і просувається то дуже повільно.

Оптимізму цій справі додає заява адвоката Савченко про те, що за наявної в нього інформації, рішення про обмін може бути прийняте в понеділок, 18 квітня. То ж не дивно, що Голосіївський суд планує винести вирок саме в цей день.

В той же час поведінка самих ГРУшників та їхнього захисту, які не виявляють особливої зацікавленості, аби суд завершився швидше, сприймається подвійно. Складається враження, що захист Єрофеєва та Александрова тягне час. Спочатку суд уповільнився через викрадення та вбивство адвоката ГРУшників Юрія Грабовського та інформації щодо можливого замаху на самих підсудних. Протягом останнього тижня захист обвинувачених вимагає викликати на допит свідків з так званої "ЛНР", приїзд яких вочевидь неможливий, чи допиту цих свідків в режимі відеоконференції, що прямо протирічить українському законодавству, тощо.

З одного боку тягнути час ГРУшникам та й їхнім російським кураторам вигідно, адже є надія, що їх обміняють незасудженими. Але останнім часом всі спроби затягнату час виглядають не надто вдалими, і вирок очікується уже в понеділок. З іншого боку новини з Росії надходять дуже і дуже тривожні. Так, за словами адвокатів Савченко, в разі продовження сухого голодування вона зможе прожити максимум п'ять днів. До того ж не можна виключати, що змучений півторарічним полоном та чисельними голодуваннями організм Надії відмовить у будь-який момент. За таких обставин спроба ГРУшників тягнути час може зіграти злий жарт і з ними. Якщ, не дай Боже, Савченко не доживе до обміну, щезне і сенс міняти ГРУшників. Таким чином вийде, що затягуючи час Єрофеєв і Александров не лише будуть винними у смерті Савченко а й, якщо не остаточно занапастять, то принаймні дуже ускладнять власне життя.

Хай там як, але всі прекрасно розуміють, що Єрофеєв та Александров навіть в українській тюрмі не надто здатні розпоряджатися власним життям на свій розсуд. Як це було і на Донбасі ГРУшники просто виконують накази, які їм спускає Кремль, тільки тепер не через російських кураторів терористично-окупаційних військ, а через російських консулів, що періодично зустрічаються з спецпризначенцями. Йти проти волі Кремля зараз означатиме для Єрофеєва та Александрова поставити хрест на усіх перспективах повернутися додому. Ось такий парадокс, навіть потрапивши в полон до українців, російські військові залишаються заручниками власного злочинного режиму, і аби Кремль міг чисто формально "зберегти обличчя" ставлять під загрозу і життя Надії Савченко і власне.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада