Російські бізнесмени закликали світ створити "фінансовий трибунал" по Україні

Російські підприємці, засновник видання «Новая» Олександр Лебедєв і економіст В'ячеслав Іноземцев виступили за створення фінансового трибуналу по Україні з тим, щоб розслідувати корупційні діяння четвертого президента Віктора Януковича

Про це йдеться в статті видання "Новая", передає depo.ua.

"З приходом до влади в 2010 році президента Віктора Януковича Україна за короткий час стала не просто клептократією, а перетворилася на країну, в якій витяг нелегальних доходів став найважливішою функцією державної влади. Президент Янукович, двічі судимий за радянської влади за кримінальні діяння, і його син Олександр, за освітою стоматолог, отримували винагороду з кожної гривні - як проходила через бюджет, так і брала участь в розрахунках між формально приватними компаніями", - наголошується в статті.

За оцінками західних аналітиків, загальний масштаб корупції в економіці України на початку 2010-х років досягав 14% ВВП (або $30 млрд на рік)

На 1 січня 2015 зовнішній борг України склав $72,9 млрд.

Зараз Міністерство фінансів України проводить реструктуризацію зовнішніх боргів, розраховуючи на списання їх частини.

Російські експерти закликають провести міжнародне розслідування функціонування фінансової системи України в 2010-2013 роках.

"Створити свого роду Фінансовий трибунал по Україні, передавши його слідчим видних фігурантів режиму - хоча б тих, хто вже є в Європі: колишнього міністра фінансів України Юрія Колобова, що міститься у в'язниці в Іспанії; Дмитра Фірташа, який живе під підпискою про невиїзд в Австрії, і ряд інших", - наголошується в статті.

Експерти закликають оголосити на істотних виплатах тим, хто допоможе виявленню прихованих грошей і виявленню завуальованих активів.

"На наш погляд, сьогодні держателям українського державного боргу варто одуматися і зрозуміти, що списання боргу України означає не полегшення тягаря для країни, а амністію корумпованою кліки, що довела її до нинішнього стану. Якщо світове співтовариство має намір колись почати боротися з глобальною корупцією, то український кейс є кращою позицією для старту", - резюмується в статті.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme