Російське інформагентство назвало Україну "недодержавою"

Автори російського інформагентства ІА REGNUM називали Україну "недодержавою", за що і були притягнуті до відповідальності у Білорусі
Depo.Влада
28 грудня 2016 10:56
ФОТО: depo.ua

Речник МЗС Росії Марія Захарова, вважаючи, що ці слова стосувалися Білорусі, засудила такі висловлювання, однак інформагентство напало ще й на неї, повідомляє Depo.ua з посиланням на  ІА REGNUM.

Публікуємо повністю офіційну заяву російського агентства, яке виправдовує такі образи щодо України та українців.

"Вчора, 27 грудня, на щотижневому брифінгу в МЗС РФ його офіційний представник Марія Захарова, коментуючи затримання в Білорусі журналістів ІА REGNUM, сказала:

"Наш посол в Білорусі дав розгорнутий коментар з приводу історії з затриманням білоруських громадян Юрія Павловца, Дмитра Алімкіна і Сергія Шиптенка. Вони дійсно співпрацювали і працювали з російськими виданнями, зокрема з агентством REGNUM. Тому посол висловив нашу російську точку зору на це питання. Я хотіла б сказати, що ми поділяємо те, що було сказано послом. Вживання таких слів, як "недонарод" або "недодержава" щодо Білорусі і білорусів - звичайно, неприпустиме".

ІА REGNUM офіційно заявляє, що повністю поділяє точку зору Марії Захарової про неприпустимість використання слів "недонарод" або "недодержави" щодо білорусів і Білорусі.

Однак слово "недонарод" не вживалося в публікаціях ІА REGNUM ні щодо білоруського, ні щодо будь-якого народу, і не могло вживатися в принципі, бо це слово з нацистського словника, а ІА REGNUM займає послідовну антифашистську позицію, що загальновідомо .

Слово ж "недодержави" вживалося автором ІА REGNUM тільки щодо України і тих, хто свідомо йдуть по її шляху, - до русофобії, Майдану і державного перевороту, тобто заперечення і знищення власної державності. І це також є усвідомленою позицією ІА REGNUM, як і багатьох інших ЗМІ та журналістів. Щоб М. Захарової став зрозумілий сенс вживання цього слова, пояснюємо: говорити, що слово "недодержава" було вжите в ІА REGNUM щодо Білорусі, - так само правильно, як вважати, що слово "скотобаза", вжите недавно М. Захаровою, стосується до всіх жінок.

Одночасно зазначаємо, що слово "недодержава" (як і слово "скотобаза"), - це слово. Це саме те слово, про захист свободи якого говорила М. Захарова на тому ж брифінгу: "Зі свого боку заявляємо про повну прихильність необхідності захисту як свободи слова, так і журналістів".

Таким чином, М. Захарова, користуючись службовим становищем, вчинила акт свідомої дифамації, поширила очевидну і навмисну ​​брехню, звела наклеп на журналістів ІА REGNUM і агентство в цілому.

У зв'язку з вищевикладеним ІА REGNUM заявляє, що подає в суд позов до офіційного представника МЗС РФ Марії Захарової про захист честі і гідності, нанесенні шкоди діловій репутації агентства", - зазначили в агентстві. 

Нагадаємо, що затримані білоруськими правоохоронними органами викладач Білоруського державного університету інформатики і радіоелектроніки Юрій Павловець, шкільний сторож з Бреста Дмитро Алімкін і мінчанин Сергій Шиптенко проходять у справі, порушеній за статтею 130 Кримінального кодексу Білорусі ("Розпалювання расової, національної або релігійної ворожнечі або ворожнечі"). Підставою стали матеріали, які надійшли з Республіканської експертної комісії з оцінки інформаційної продукції на предмет наявності в ній ознак прояви екстремізму щодо авторів статей, що публікувалися в низці російських інформаційних ресурсів.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада