Російська вакцина, або як Путін зняв санкції проти російського заводу Медведчука

За місяць після того, як дочка Путіна ніби-то отримала вакцину від COVID, за офіційною статистикою, в РФ "вкололися" від коронавірусу лише 12 тисяч росіян. Експорт достатньої кількості вакцини до нас просто неможливий – її просто не існує

Російська вакцина, або як Путін зняв сан…
Фото: ЕРА

Тиждень тому Путін та Медведчук в Новоогарьово поговорили про те, як РФ забезпечить всіх українців вакциною від коронавірусу, а також Медведчук попросив російського президента частково зняти санкції з України, і перш за все проти промислових підприємств. І от, за сім днів Путін пішов на зустріч своєму кумові.

Вчора уряд РФ вніс зміни до своєї постанови від 2018 року і розширив перелік товарів, які дозволено експортувати до України. "У перелік дозволених для експорту товарів включені бітум нафтовий; інші залишки від переробки нафти або нафтопродуктів, отриманих з бітумінозних порід; суміші бітумні на основі природного асфальту або природного бітуму, нафтового бітуму, мінеральних смол або пеку мінеральних смол" – пише "Ділова столциця".

За дивним збігом обставин це саме той перелік товарів, які виробляє Новошахтинський завод нафтопродуктів (Ростовська область), який з 2016 року належить сім’ї Медведчуків.

Зазвичай, такі точечні речі росіяни роблять на прохання тих чи інших своїх "друзів", "контрагентів", "агентів", - кожен може вибрати той епітет, який йому подобається. Так було завжди, під час всіх торгових воєн, коли, до прикладу, серед ста українських виробників сиру один чи два українські заводи несподівано отримували дозвіл на експорт своєї продукції. І таких прикладів ми можемо навести десятки. Нинішня ситуація більш унікальна – за словами про відкриття кордонів РФ, виявляється, що РФ не відкриває свій кордон для імпорту, а дозволяє певний тип експорту. Експорту цікавого тим, що бітум є одним з ключових компонентів для асфальтових доріг (як тут не згадати про Велике будівництво). Так от, цього року ринок складає 500 тисяч тон бітуму по ціні 120$ за тону і це найвища ціна в Європі. Український бітум (перш за все Укрнафта) складає всього 30-35% від всього споживання, а левову частку (не менше половини ринку) тут займають білоруси. Власне за цю частку росіяни і вирішили поборотися. Звичайно, якщо немає якихось секретних додатків, експорт відкрито для всіх російських заводів, але приклад ринку скрапленого газу і монопольне становище однієї групи компаній, яку експерти чомусь вперто пов'язують з Медведчуком (АМКУ монополії традиційно не бачить і в Медведчука все заперечують) показує, що при бажанні, можна відхопити основну частку ринку.

Я вже неодноразово писав, що росіяни зараз прийняли нову тактику експансії: захоплені землі мають самі платити за окпацію. І рішення про експорт бітуму – класичний тому приклад.

Але давайте повернемося до російської вакцини, яка є прикриттям для всіх можливих бітумних операцій. Станом на 12.10, як передає Газета,ру, за офіційною статистикою, в РФ "вкололися" від коронавірусу лише 12 тисяч росіян. Не треба бути великим аналітиком, щоб зрозуміти: експорт достатньої кількості вакцини до нас просто неможливий – її просто не існує. Давайте згадаємо, що ще пару тижнів тому Венесуала заявила, що готова брати російську вакцину, але у відповідь повна тиша. Кораблі і літаки з вакцинами вперто не хочуть летіти чи йти до Латинської Америки.

То що ж стоїть тоді за всією цією тріскотнею про російську вакцину? Тут є три складові. Перша – вся ця історія вписується в коцепт величі Росії, як однієї з провідних наукових країн світу і тому було прийнято рішення її піарити. Але всі ми маємо пам’ятати – Путін побоявся собі вводити вакцину. Нам розповіли про вакцинацію дочки і показали вакцинацію прем’єра. Сам Путін офіційно не вакцинований.

Друга складова всієї цієї історії – маркетинговий хід. Можна не сумніватися, що як тільки закінчаться випробування так званого третього і четвертого етапу (на людях), приблизно в один і той самий час, на ринок вийде кілька вакцин. І почнеться шалена конкуренція по всьому світу. Зараз росіяни фактично безкоштовно проводять одну з найризикованіших рекламних кампаній у світі.

І нарешті, третя частина – це просування русского міра. Тема дражлива, якщо хтось помирає і є вибір між життям і російською вакциною, ніхто не може вибрати смерть. Напряму цей меседж не працює, але в масі країн зараз ведеться дискусія на цю тему, адже вакцину пропонують не лише нам. В усій Європі є групи впливу, які про це говорять. І, на жаль, логічні аргументи про те, що ця вакцина ще не пройшла випробовування, не працюють. Вакцинуватися подекуди хочуть навіть ті, хто не робив елементарних щеплень для своїх дітей. І єдийний аругумент від якого заткнеться будь-хто звучить так: "Чому Путін засцяв вколоти собі російську вакцину від коронавірусу".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"