Російська пропаганда проти України вичерпала себе на Заході, - професор Гарварду

Російська пропаганда, яка свого часу достатньо ефективно впливала на західну аудиторію, виправдовуючи інтереси Росії в Україні, зараз втратила більшу частину свого потенціалу "гібридного впливу"

Про це сказав директор Українського наукового інституту Гарвардського університету професор Сергій Плохій, передає Depo.ua із посиланням на "Укрінформ".

"Путін свого часу розповідав Бушу, що Україна – це навіть не держава, а склеєна з різних шматків територія", - зауважив історик.

За його словами, ідея про те, що серед українців взагалі відсутня національна єдність, мала набагато більший потенціал для російської пропаганди, ніж твердження про єдиний український і російський народ. "Ми побачили, що й певні регіони в самій Україні піддалися російській гібридній війні, пропаганді, яка велася під прапором "Новоросії", під прапором захисту "Русского мира" від корумпованого Заходу. Й ця ідея залишається активною і зараз", - зазначив професор.

Він навів ще один приклад, коли російська пропаганда працювала достатньо ефективно. "У 2014-2015 роках найбільш агресивною була пропагандистська тема українського "радикального націоналізму й фашизму", й це була найбільш ефективна з точки зору пропаганди інформаційна атака, якщо йдеться про Європу та США", - зауважив Плохій.

Тим не менше, підкреслив науковець, "зараз це здебільшого відійшло в минуле, й частково через те, що Росія стала сприйматися як загроза і в Європі, і в Сполучених Штатах". Він пояснив, що так сталося як через агресію Росії на Донбасі, так і через війну в Сирії, а найбільше – через втручання РФ у вибори на Заході.

"Тобто, я думаю, що той потенціал, який був у російської пропаганди, до певної міри вичерпав себе, хоча досі існують залишки, які займають певні ніші в інтелектуальному й політичному середовищах за Заході", - зауважив професор історії України Гарвардського університету.

Нагадаємо, що в НАТО уже розповіли, як вони протистоять російській пропаганді.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme