Російська генеральша-омбудсмен жаліється на "українську спадщину" в Криму

Уповноважена з прав людини в Росії Тетяна Москалькова вважає, що у Криму проблеми із дотриманням прав людини через "українську спадщину"
Depo.Влада
24 травня 2016 18:39
ФОТО: depo.ua

Про це depo.ua повідомили у прес-службі омбудсмена, передає depo.ua.

"У результаті прийому громадян та зустрічей з рукводителями органів влади Криму і Севастополя чітко видно системні проблеми "української спадщини" у сфері дотримання прав кримчан, які посилюються санкціями і негативно впливають на соціальне самопочуття суспільства", - заявила Москалькова.

За її словами, понад 100 тис. громадян, як правило, колишні військові та члени їх сімей, раніше зареєстровані на території військових містечок або в спеціальних соціальних об'єктах, нині розформованих, не можуть отримати реєстрацію, прикріпитися до поліклініки, встати на чергу на отримання житла.

Велика кількість громадян, які переїхали в Крим після "держперевороту в Україні", мають серйозні труднощі в отриманні громадянства Росії, так як спрощений порядок для них не передбачено.

"Тисячі сімей не можуть оформити право власності на землю і нерухомість через відсутність необхідних документів, кадастрирования і межування землі, або визнання землевідведень, здійснених незаконно з позицій російського законодавства", - зазначила омбудсмен.

Утримання ув'язнених в переповненому СІЗО (1534 укладених на 800 ліжок, при Україні було до 4200 ув'язнених), оскільки закриті багато ІТТ на території Криму Севастополя не відповідають вимогам законодавства і викликають нарікання громадян.

Доручення в частині будівництва нових СІЗО на півострові до теперішнього часу не виконані.

Варто зазначино, російська омбудсмен звернула увагу на те, що деяким громадянам скасовано соціальні виплати не передбачені російським законодавством.

Наприклад, матері загиблих під час служби української армії синів ще до українських подій 2014-2016 років не отримують допомоги з нагоди втрати годувальника.

Нагадаємо, 22 квітня генерал-майор МВС, депутат Держдуми Тетяна Москалькова стала уповноваженим з прав людини на Росії. Вона змінила на посту омбудсмена Еллу Памфілову, яка в березні очолила Центральну виборчу комісію.

Вже 1 травня Москалькова заявила, що збирається до окупованого Криму.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада