Росіяни чи свої: Кому вигідно вдарити по Зеленському через Патрушева в Омані

Програма "Схеми", з посиланням на власні джерела повідомила, що під час перебування резидента Зеленського в Омані туди прилітав секретар Радбезу РФ Патрушев. На Банковій все спростовують

Політичний оглядач
Росіяни чи свої: Кому вигідно вдарити по…

За даними журналістів, 8 січня вночі із Москви в Оман прилетів чартерним літаком із бортовим номером 9H-VJN Микола Патрушев, колишній керівник ФСБ, а з 2008 року – секретар Радбезу Росії. А ввечері того ж дня тим же бортом скористався президент Володимир Зеленський, щоб повернутися в Київ. Розслідувачі також повідомили що за два тижні до Оману Патрушев у Москві зустрічався із мером Харкова Геннадієм Кернесом і Робертом Тедеєвим, двоюрідним братом екснардепа від "Партії регіонів" Ельбруса Тедеєва. Останні нібито їздили до Москви лікувати зуби. І нагадали, що новий очільник Офісу президента Андрій Єрмак протягом трьох скликань Верховної Ради працював помічником Ельбруса Тедеєва. 

На розслідування "Схем" у "Фейсбук" відреагував Єрмак. Він вважає, що сюжет - не об’єктивний і не підкріплений фактами. "Чи почули глядачі хоч щось окрім фрази "за свідченням наших джерел"?", запитує він. І сам відповідає: "Основна проблема сюжету "Схем" в тому, що коментувати там нічого. Це все - неправда від початку і до кінця, і немає жодного об‘єктивного твердження, яке могло б стати реальним, ґрунтовним предметом для обговорення. Завтра будь-хто може випустити такий сюжет про будь-кого, в якому єдиним свідченням буде "як стверджують наші джерела" і абсолютно маніпулятивні фрази під драматичну музику". Щодо останнього речення, то тут одразу маленька ремарка: сюжети цієї програми під час минулої влади часто ставали предметом широкого обговорення і подальших політичних маніпуляцій. Зокрема, про відпочинок Петра Порошенка на Мальдівах. Тобто, "Схеми" про Порошенка – правда, а про Зеленського – не об’єктивно? Якісь подвійні стандарти виходять.

Утім повернемося до самого розслідування. Журналісти не стверджують, що український президент і друга людина на Росії, як ще називають Патрушева, в Омані зустрічалися. Але підводять до цього висновку. Нагадаємо, що у ті дні багатьох насторожило повернення Зеленського з поїздки зі значним запізненням. Опозиція, яка активно розкручувала тему запізнілої реакції влади на збиття українського "Боїнга" над Іраном, акцентувала на цьому моменті. Згодом з’явилося повідомлення, що повернувся президент України чартерним літаком Bombardier Global Express 6000 і це насторожило ще більше. Тоді ж у ЗМІ припустили, що Зеленський міг зустрічатися в Омані з кимось із росіян. На Банковій все спростовували. Як, власне, і зараз.

То правда розслідування "Схем" чи брехня? Поява в один час і в одному місці Зеленського і Патрушева, звичайно, може бути збігом. Більш того, навіть хотілося б думати, що так воно і є, адже в іншому випадку ця історія має стати предметом не лише широкого обговорення, а й розслідування відповідних органів. Та на цей момент все ж цікаво, якими могли бути джерела журналістів? Є кілька версій.

Перша – російськими. Оман – офшорна країна, в якій сплелися інтереси багатьох держав, тому варто було очікувати, що деталі про поїздку туди Зеленського обов’язково спливуть. Як не у нас, то на Росії чи десь на заході. Чи зустрічався президент України з "правою рукою" Путіна? За великим рахунком, для опонентів нинішньої влади це вже доконаний факт, навколо якого розкручуватиметься інформаційна кампанія. Це ослаблюватиме позиції Зеленського як всередині країни, так і у переговорах, особливо з Росією. Тобто, якщо джерела "Схем" російські, то ситуація розвивається за одним із найбільш улюблених сценаріїв Кремля – контрольованого хаосу. Контрольованого Кремлем. Тож не здивуємося, коли це розслідування отримає продовження, може навіть не у "Схемах". У нас не одна програма розслідувань.

Та можна припустити, що джерела і місцеві. Зливи розмов у кабінетах екс-директора ДБР Романа Труби, прем’єра Олексія Гончарука, регулярне викидання компромату в Телеграм-канали – ллється з усіх щілин. А тут ще й гучна зміна на посаді голови президентського Офісу, на яку замість Богдана прийшов Єрмак, котрий їздив із Зеленським в Оман. Він же раніше проводив кулуарні переговори з американцями. Зручна мішень. Тобто, не виключено, що це передали привіт саме йому. Не дарма ж згадують Тедеєва.

Ми вже говорили про наслідки, та чи будуть вони аж надто негативними для Зеленського. Відразу зауважимо: за прийнятим монобільшістю законом про імпічмент здійснити цю процедуру неможливо. Але до цього і не дійде з двох причин. Перша – якщо таки виявиться, що зустріч з Патрушевим була, то суспільству пояснять – заради досягнення миру президент готовий іти навіть на такі переговори. Одним словом, зради не було. А друга причина – у населення поки відсутній запит на скандал такого масштабу. Тому у Банкової, якщо там діятимуть грамотно, є шанс збити хвилю негативу. Зараз вони гнуть лінію, що розслідування фейкове. У разі, коли продовження не буде, з цієї історії Зеленський зможе вийти хіба з невеликими рейтинговими втратами.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme