Росія заслала в Україну вже понад 3 тис. вантажівок у "гумконвоях", – прикордонники

Починаючи з 3 серпня 2014 року і до сьогодні Російська Федерація направила на схід України 3358 вантажівок у складі так званих "гуманітарних конвоїв"
Depo.Влада
4 червня 2015 14:06
ФОТО: depo.ua

Про це заявив помічник голови Держприкордонслужби України - прес-секретар Олег Слободян, повідомляє depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Із серпня 2014 року Росія спрямувала в Україну вже 28 так званих гуманітарних конвоїв. При цьому кожен раз порушуючи міжнародне та українське законодавство на тих ділянках кордону, які тимчасово перебувають під контролем незаконних збройних формувань. Всього в Україні у складі 28 "гумконвоїв" проїхали 3358 вантажівок і автомобілів супроводу. Тільки 34 з них були оформлені відповідно до міжнародних та українських норм", - сказав Слободян.

Він уточнив, що 554 автомобілі проїхали в Україну взагалі без жодного контролю з української сторони. Щодо 2770 машин українська міжвідомча група здійснила контроль "шляхом візуального спостереження", не перевіряючи вміст тари й упаковок вантажу. Під час візуального огляду цих авто зброї або боєприпасів не спостерігалося.

За словами Слободяна, представники української сторони спостерігали значну кількість майна і товарів, що не належать до категорії гуманітарних: 422 бензовози, 18 автомобілів зв'язку, 133 автомобілі технічної допомоги, кілька автомобілів з літературою невстановленого змісту, автозапчастини та колісна гума підвищеної прохідності.