Росія залишила за гратами українця, звинуваченого у шпигунстві

Єкатеринбурзький суд продовжив на два місяці арешт громадянина України Сергія Скирти, якого влада Росії закидає промислове шпигунство

Про це повідомляє управління ФСБ Росії по Свердловській області, передає depo.ua.

Скирту затримали в Єкатеринбурзі наприкінці березня. Слідчі вважають, що він протягом року збирав науково-технічну інформацію про діяльність російських підприємств, зокрема "Уральського турбінного заводу". Проти українця порушили кримінальну справу за статтею "Незаконне отримання та розголошення відомостей, що становлять комерційну, податкову або банківську таємницю".

У ФСБ стверджують, що Скирту заарештували при отриманні документів із виробництва високотехнологічного енергетичного обладнання. Збиток від передачі цих матеріалів, за даними спецслужб Росії, міг скласти кілька сотень мільйонів рублів. В управлінні ФСБ по Свердловській області заявили, що громадянин України зізнався у скоєнні злочину.

Правозахисники заявляють, що арешт Скирти політично мотивований. Наприкінці минулого місяця голова Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук заявила, що Скирта - серед щонайменше 11 українців, які залишаються ув'язненими в Росії з політичних мотивів.