Росія залишила за гратами українця, звинуваченого у шпигунстві

Єкатеринбурзький суд продовжив на два місяці арешт громадянина України Сергія Скирти, якого влада Росії закидає промислове шпигунство
Depo.Влада
17 червня 2015 12:09
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє управління ФСБ Росії по Свердловській області, передає depo.ua.

Скирту затримали в Єкатеринбурзі наприкінці березня. Слідчі вважають, що він протягом року збирав науково-технічну інформацію про діяльність російських підприємств, зокрема "Уральського турбінного заводу". Проти українця порушили кримінальну справу за статтею "Незаконне отримання та розголошення відомостей, що становлять комерційну, податкову або банківську таємницю".

У ФСБ стверджують, що Скирту заарештували при отриманні документів із виробництва високотехнологічного енергетичного обладнання. Збиток від передачі цих матеріалів, за даними спецслужб Росії, міг скласти кілька сотень мільйонів рублів. В управлінні ФСБ по Свердловській області заявили, що громадянин України зізнався у скоєнні злочину.

Правозахисники заявляють, що арешт Скирти політично мотивований. Наприкінці минулого місяця голова Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук заявила, що Скирта - серед щонайменше 11 українців, які залишаються ув'язненими в Росії з політичних мотивів.