Росія заблокувала в Азії 300 українських фур, - Пивоварський

Через блокування Росією українських транзитних перевезень на території Азії наразі заблоковано понад 300 українських автомобілів
Depo.Влада
17 лютого 2016 18:12
ФОТО: depo.ua

Про це заявив міністр інфраструктури України Андрій Пивоварський під час урядової наради, повідомляє depo.ua з посиланням на Укрінформ.

"Ті українські автомобілі, які на сьогодні заблоковані на території Азії - це більше 300 автомобілів, вони не можуть проїхати територією Росії через те, що російська сторона з неділі минулого тижня заблокувала повністю весь транзит для українських автомобілів", - сказав Пивоварський.

Міністр запевнив, що на сьогодні врегульовується питання транзитних перевезень.

"Ці автомобілі також зможуть по цьому ж режиму "Я їду додому" приїхати назад", - зазначив Пивоварський.

У свою чергу, Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк доручив міністру провести зустріч із керівниками ОДА для роз’яснення позиції уряду в цьому питанні.

Нагадаємо, 12 лютого на Волині, Прикарпатті та Закарпатті активісти блокували проїзд російським вантажівкам, які прямують з Білорусі територією України.

Згодом до цих областей приєднались інші.

Загалом на сьогоднішній день в блокаді російських вартажівок беруть участь 10 українських областей - Волинська, Рівненська, Львівська, Закарпатська, Івано-Франківська, Житомирська, Чернівецька, Вінницька, Сумська та Чернігівська.

Сьогодні Кабмін після консультацій з ЄС має прийняти рішення щодо блокади російських фур.

14 лютого у Мінтрансі Росії заявили, що рух українських вантажівок на території Росії припинено - в якості заходу у відповідь.

16 лютого Україна і Росія домовилися тимчасово припинити транзитну блокаду.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада