Росія з усіх сил затягує ЗВТ між Україною та ЄС

Російська сторона вимагає, щоб договір набув чинності з початку 2017 року.
Depo.Влада
25 квітня 2015 17:11
ФОТО: depo.ua

РФ намагається і далі гальмувати вступ в силу ЗВТ між Україною та ЄС Росія продовжує докладати зусилля, щоб максимально відстрочити початок тимчасового застосування Угоди в частині зони вільної торгівлі між Україною і Євросоюзом. Про це в інтерв'ю DT.UA заявив постійний представник України при Європейському Союзі Костянтин Єлисєєв, передає depo.ua.

Він повідомив, що 21 квітня завершилися тристоронні технічні консультації з імплементації Угоди в частині ЗВТ, під час яких обговорювалися т. зв. "стурбованість" російської сторони щодо цієї самої імплементації.

"Що цікаво, російська сторона запропонувала ще на рік продовжити період т.зв. мораторію на тимчасове застосування Угоди в частині ЗВТ і перенести його початок на 1 січня 2017 р. Це викликало саркастичну усмішку в наших європейських колег. І мені приємно, що мій колега Ян Томбінський підтвердив принципову позицію європейської сторони, яка збігається з нашою, щодо тристоронніх консультацій з російською стороною.

Вона базується на двох "ні" й одному "так". Перше "ні" - жодним чином не може йтися про подальше продовження відстрочки початку тимчасового застосування Угоди в частині ЗВТ. Друге "ні" - ніяких нових переговорів або внесення будь-яких змін до тексту Угоди.

Тут з боку ЄС у нас є значна підтримка: на сьогодні вже 14 членів ЄС повністю ратифікували Угоду й нотифікували про це секретаріат Європейської ради.

"Так" стосується нашої готовності обговорити в конструктивному дусі в тристоронньому форматі ті "гнучкості", які є в нинішньому тексті Угоди", - розповів дипломат. Саме виходячи з цих міркувань, за його словами, сторони провели ці технічні консультації.

"Ще раз наголошу: ми ніколи не дозволимо, щоб російська сторона отримала право вето на проведення внутрішніх реформ в Україні. Чому я так кажу? Тому що аналіз російських пропозицій щодо ЗВТ України з ЄС свідчить про те, що де-факто Росія хоче отримати право вето на проведення реформ в Україні. Адже добре відомо, що Угода про асоціацію - це дорожня карта наших реформ", - зазначив Єлісєєв.

Мітки: ЗВТ