Росія "втюхує" українським АЕС своє паливо

Російська компанія ТВЕЛ, що займається виробництвом і постачанням палива для атомних реакторів, готова постачати більш сучасне паливо для українських АЕС

Про це розповів старший віце-президент з комерції та міжнародного бізнесу компанії Олег Григор'єв, передає Depo.ua з посиланням на "Газету.Ru".

"ТВЕЛ постійно розвиває паливо. Ми значні гроші вкладаємо в науку, вдосконалення палива, поставляємо нашим партнерам-замовникам виключно референтне паливо. За тим контрактом, який ми маємо (з НАК "Енергоатомом"), передбачено постійний розвиток модифікацій палива. Ще в 2014 році НАК "Енергонатом" отримав всі необхідні дозволи на впровадження на атомному блоці АЕС України нового палива ТВС-11, але досі це паливо в жодну активну зону не завантажене. Хоча сьогодні ніяких перешкод для завантаження цього палива, яке володіє поліпшеними характеристиками і поліпшеною економікою, немає", - сказав Григор'єв.

На думку заступника голови ТВЕЛу, це пояснюється тим, що в Україні прийнято рішення про експлуатацію змішаного з двох видів палива.

"Друге паливо, мабуть, не готове працювати сьогодні з нашим більш сучасним паливом. Але, на нашу думку, жертвувати економікою заради якоїсь поточної кон'юнктури не зовсім правильно. Ми готові, як тільки скаже Україна, почати впровадження нове паливо - у нас є ще більш сучасні модифікації", - запевняє Григор'єв.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook