Росія висунула Україні умови для відновлення кордону

На Росії заявляють, що Україна може відновити контроль над кордоном з Росією тільки після виконання політичних пунктів Мінських домовленостей, зокрема проведення виборів на Донбасі
Depo.Влада
14 жовтня 2016 15:43
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у виступі постійного представника Росії при ОБСЄ Олександра Лукашевича на засіданні Постійної ради ОБСЄ щодо ситуації в Україні і необхідності виконання Мінських домовленостей у Відні 13 жовтня, текст якого розміщений на сайті МЗС Росії, передає Depo.ua.

"Мирний процес має стати незворотнім завдяки виконанню політичних пунктів Мінських домовленостей. Вирішення питань безпеки та кроки на політичному треку повинні бути синхронізовані. Не можна допускати використання нестабільності на лінії зіткнення, яку Київ сам підтримує, як приводу для подальшого саботажу політичного процесу", - стверджує Лукашевич.

За його словами, необхідно узгодити модальності місцевих виборів на Донбасі і оформити їх згідно з українським законодавством; схвалити закон про постійний особливий статус; забезпечити амністію і непереслідування у зв'язку з подіями на Південному Сході та провести конституційну реформу.

"Всі ці питання становлять єдиний комплекс правових гарантій забезпечення прав населення Донбасу. Тільки після їх реалізації можливе відновлення контролю центральної влади над кордоном", - йдеться в тексті виступу.

Лукашевич стверджує, що Київ "відновив масовані обстріли населених пунктів" Донбасу. "Майже місяць не було жертв серед мирного населення, і ось тепер Київ знову взявся за старе", - сказав він.

"Нам варто великих зусиль переконувати представників окремих районів Донецької та Луганської областей в тому, що їх нормальне існування в рамках однієї держави з Києвом все ще можливе", - йдеться в тексті виступу.

Лукашевич підкреслив, що "Мінські домовленості - це не поразка і не капітуляція України, як намагаються подавати націоналісти, а її порятунок, можливість забезпечити національне примирення і порозуміння між усіма фракціями українського суспільства, між усіма регіонами України".

Більше новин політики читайте на Depo.Влада