Росія спеціально блокує звільнення захоплених біля Керченської протоки українських моряків, - Климпуш-Цинцадзе

Росія демонстративно та цинічно блокує будь-які дії із звільнення українських моряків, які були захоплені під час збройної провокації російських військових проти українських кораблів в районі Керченської протоки

Про це у понеділок в Брюсселі заявила віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час спілкування з пресою в ході роботи 4-ї Української лабораторії, організоване Офісом українських аналітичних центрів у столиці Бельгії, передає Depo.ua із посиланням на "Укрінформ".

Саме так український урядовець відповіла на запитання кореспондента Укрінформу про те, чи є можливими позитивні зрушення у звільненні українських військовополонених ще до завершення виборчого процесу. Вона також переконана, що РФ продовжуватиме таку політику, принаймні, до президентських виборів в Україні.

"Всі ми бачили різні заяви з боку можновладців Російської Федерації. Вони активно наполягають на тому, що не готові робити жодних дій (щодо звільнення військовополонених) до закінчення виборів президента. Це свідчить про те, що вони розраховують на послаблення позицій України, цинічно намагаються натякати, що, мовляв, це буде подарунок, якщо зненацька Україна визначиться з президентом, який би не був таким непоступливим в діалозі з Російською Федерацією. Я думаю, що це ще одна причина для нас зробити висновки стосовно того, чого Росія хоче досягти", - зауважила український урядовець.

Вона підкреслила, що для України є важливим, щоб санкційний тиск ЄС на Росію у зв’язку із її провокативними діями в Азові продовжувався. Минулого тижня ЄС оголосив про перші такі санкції, і це, за словами Климпуш-Цинцадзе, не є закінченням процесу.

"Ми будемо далі обговорювати, як розвинути тиск Європейського Союзу на Російську Федерацію у зв’язку із цим, як посилити наші спільні спроможності, щоб повернути наших військовополонених, наших моряків, які були незаконно захоплені Російською Федерацією. Йдеться про взаємодію не лише з ЄС, але про координацію з НАТО, а також з ОБСЄ. Мета таких зусиль – примусити Російську Федерацію дотримуватися міжнародного права та рішень, ухвалених на рівні Європейського Союзу або на рівні Ради Європи", - повідомила віце-прем’єр-міністр України.

Довідка: 25 листопада 2018 року російські прикордонні кораблі здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України та захопили три українських кораблі - "Бердянськ", "Нікополь" і "Яни Капу".

ЗМІ оприлюднили список 24 українських моряків, які перебувають в полоні у російських окупантів.

27 листопада окупаційний суд Сімферополя арештував 15 моряків, а 28 листопада - обрав запобіжний захід у вигляді арешту в СІЗО ще дев'яти українським морякам, захопленим в полон у Керченській протоці.

27 грудня усі полонені Росією українські моряки визнали себе військовополоненими.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна