Росія щороку краде в України вугілля на понад $280 млн

Незаконний оборот українського вугілля з території ОРДЛО оцінюється у понад $280 млн на рік

Росія щороку краде в України вугілля на…

Про це заявив міністр з питань тимчасово окупованих територій та ВПО Вадим Черниш в інтерв'ю "Укрінформу", передає Depo.ua.

"Ми оцінюємо незаконний оборот українського вугілля у понад $280-300 млн в рік. Здебільшого наше вугілля йде в порти в Ростовській області, зокрема і в порт "Азов", там воно із "сертифікатами", які начебто підтверджують російське походження сировини, завантажується на судна і відправляється отримувачам в Європі. Купують переважно компанії Туреччини, Молдови, Румунії, Італії та інших країн. Це ті країни, які зазвичай використовували і продовжують використовувати антрацит для власних енергетичних потреб. Адже постачальників цього виду палива, крім України, в світі не так багато - США, Росія та Південна Африка", - зазначив він.

При цьому міністр сказав, що шляхи блокування такого незаконного обігу є, і Україна проводить комплексну роботу в цьому напрямку.

"Ми відштовхуємось від Конвенції ООН проти транснаціональної організованої злочинності. Український суверенітет визнаний над територією, що зараз окупована, в тому числі і на надра, що за Конституцією належать народу України. І це визнається на міжнародному рівні. В Україні за незаконне розкрадання надр передбачена сувора кримінальна відповідальність. І однозначно, під дію Конвенції підпадають злочини щодо торгівлі природними ресурсами, видобутими на захоплених в результаті збройних конфліктів територіях. Конвенцією передбачено, що за такі злочини мають бути встановлені в інших країнах покарання. Інші країни – це можливі країни, де є споживачі українського вугілля, в тому числі Російська Федерація", - наголосив Черниш.

Він також зауважив, що конвенція передбачає блокування активів порушників, антикорупційні розслідування щодо залучених осіб, конфіскація і блокування активів, притягнення до відповідальності як фізичних, так і юридичних осіб за законодавством тих країн, в яких виявлено злочин.

Нагадаємо, 7 січня біля берегів Туреччини затонуло російське судно з українцями, яке нелегально перевозило вугілля з "Л-ДНР".

Ще у вересні повідомлялося, що Туреччина розслідує купівлю місцевими фірмами антрациту з окупованої частини Донбасу.

Південне управління Федеральної митної служби РФ по Ростовській області зафіксувало протягом перших місяців 2018 року значне збільшення вивозу кам'яного вугілля з ОРДЛО.

Тим часом СБУ розслідує експорт антрацитового вугілля з непідконтрольній ВСУ території так званої "Луганської народної республіки" на територію Росії. Слідство виявило на окупованій території Луганської області 16 компаній, які пов'язані з колишнім заступником міністра енергетики та вугільної промисловості.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme