Росія репетує, що Україна не хоче говорити з нею про атаку біля Керчі

Росія заявила, що "Україна уникає предметного обговорення ситуації в Керченській протоці і продовжує використовувати її в пропагандистських цілях"

Про це заявило МЗС Росії, передає Depo.ua.

У відомстві знову вказали на "порушення українськими кораблями російського законодавства під час їх перебування в Керченській протоці".

Росія каже, що Київ залишив без відповіді питання про готовність української сторони дотримуватися російських законів. Крім того, "українська делегація заявила, що не зацікавлена ​​в подальших консультаціях щодо інциденту в Керченській протоці".

"Таким чином, українська сторона уникає предметного обговорення ситуації, що виникла внаслідок неправомірних дій українських кораблів за вказівкою керівництва країни, і продовжує використовувати її в пропагандистських цілях", - запевняють у російському МЗС.

Також відомство закликало українську сторону "діяти сумлінно, щоб врегулювати з її вини проблему".

Нагадаємо, 23 квітня Морський трибунал ООН призначив слухання щодо полонених українських моряків.

Після консультацій у Гаазі Росія змінила тон розмови щодо звільнення українських моряків і військових кораблів - перейшла від хамства та брутальної зневаги до цивілізованої мови.

Довідка: 25 листопада російські прикордонні кораблі здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України та захопили три українських кораблі - "Бердянськ", "Нікополь" і "Яни Капу".

ЗМІ оприлюднили список 24 українських моряків, які перебувають в полоні у російських окупантів.

27 листопада окупаційний суд Сімферополя арештував 15 моряків, а 28 листопада - обрав запобіжний захід у вигляді арешту в СІЗО ще дев'яти українським морякам, захопленим в полон у Керченській протоці.

27 грудня усі полонені Росією українські моряки визнали себе військовополоненими.

15-16 січня Лефортовський суд Москви продовжив на три місяці - до 24 квітня - термін тримання під вартою 24 українських військовополонених моряків, яких російські силовики захопили поблизу Керченської протоки.

14 лютого Федеральна служба безпеки Росії відмовилася задовольнити клопотання про передачу Україні або будь-якій країні трьох українських моряків, поранених при затриманні в Керченській протоці, для обстеження і лікування.

17 квітня усіх полонених українських моряків залишили ще на три місяці в СІЗО на Росії.

На Росії продовжили термін слідства у справі військовополонених українських моряків до 25 серпня 2019 року.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна