Росія повністю відповідальна за порушення прав людини на окупованих територіях, - Порошенко

Росія несе повну відповідальність за порушення прав людини на окупованих територіях, оскільки саме через її агресію проти України права громадян на Донбасі і в анексованому Криму зведені нанівець

Про це йдеться у зверненні президента з нагоди Міжнародного дня прав людини, повідомляє Depo.ua з посиланням на сайт голови держави.

"Саме Росія несе повну відповідальність за порушення прав людини на окупованих територіях. Про це зазначено у більшості міжнародних документів, які ухвалені авторитетними міжнародними організаціями, зокрема такими, як Організація Об'єднаних Націй, Організація з безпеки та співробітництва в Європі, Парламентська Асамблея Ради Європи та інші", - зазначив Порошенко.

За його словами, через брутальну агресію Росії права українських громадян на Донбасі і в Криму "фактично зведені нанівець".

"Саме Росія нині нехтує найголовнішою цінністю людства - правом людини на життя. Про це свідчать жахливі доведені факти і сумна статистика. З початку збройної агресії Російської Федерації проти України, за даними ООН, понад 10 тисяч людей вбито, понад 23 тисячі зазнали поранення", - підкреслив Порошенко, додавши, що понад 1,5 млн жителів Криму та Донбасу були змушені залишити свої домівки як внутрішньо переміщені особи.

Голова держави запевнив, що відповідні органи державної влади, активне громадянське суспільство продовжать збирати докази злочинів Росії проти України та українців, які в подальшому доповнять доказову базу в Гаазі.

Нагадаємо, 10 грудня відзначається День прав людини та 70-та річниця з дня ухвалення ООН Загальної декларації прав людини.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #Росія