Росія постарається зірвати вибори в Україні, - віце-президент ПА ОБСЄ

Росія докладає зусиль для підриву демократичних процесів у регіоні ОБСЄ і мобілізує усі наявні ресурси для підриву свободи вибору українського народу на виборах президента України 31 березня

Про це заявив американський сенатор, віце-президент Парламентської асамблеї ОБСЄ Роджер Вікер, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

Відповідну заяву Вікер зробив під час засідання загального комітету з політичних питань і безпеки в рамках зимової сесії ПА ОБСЄ у Відні.

"Викликає величезне занепокоєння те, що одна з країн-учасниць докладає зусиль з підриву справедливого і вільного проведення виборів у країнах-учасницях. Росія намагається нападати на наші вибори та підривати їх чесність і добросовісність", - сказав він.

Голова американської делегації в ПА ОБСЄ підкреслив, що впливові неурядові організації відслідковують негативний вплив Росії на виборчі процеси на всьому просторі ОБСЄ, як приклад - недавній референдум у Північній Македонії. Крім того, активно проводяться російські дезінформаційні операції в Балтиці, Центральній Азії, Кавказі та Східній Європі.

Вікер закликав "активніше протидіяти зусиллям Росії з підриву демократичних процесів у регіоні ОБСЄ".

"Це буде особливо актуальним в найближчий час для наших друзів в Україні. Громадяни країни і так страждають від жорстокої війни, яка була спланована та розвинута виключно Кремлем. Враховуючи заплановані у наступному місяці вибори… уряд Росії мобілізує усі наявні ресурси, щоб підірвати свободу вибору українського народу", - зазначив віце-президент ПА ОБСЄ.

На його думку, "Україну чекає світле майбутнє".

"Моя країна буде і надалі підтримувати вибір українського народу в напрямку миру, безпеки та процвітання в євроатлантичному контексті", - сказав американський сенатор.

Нагадаємо, 7 лютого Верховна Рада України заборонила допуск російських спостерігачів на вибори президента України, народних депутатів України та місцеві вибори.

8 лютого в ОБСЄ висловили жаль через рішення України не допустити участі громадян Росії в місії спостереження за виборами.

На Росії ж повідомили, що відправлять своїх спостерігачів на вибори президента в Україну в складі місії Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ, однак пізніше Росія з міркувань безпеки передумала відправляти в Україну своїх спостерігачів.

Але вже 13 лютого на Росії заявили про намір використати своє право брати участь в міжнародному спостереженні за виборами в Україні.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #ОБСЄ