Росія поскаржилася на Україну в ООН за енергоблокаду Криму

Росія передала лист проросійського руху кримськотатарського народу "Крим" щодо блокади півострова з української сторони генеральному секретарю ООН
Depo.Влада
31 грудня 2015 08:38
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на РИА "Новости".

У постійному представництві Російської Федерації при ООН кажуть, що передали лист глави руху "Крим" Ремзі Ільясова, який повідомив, що блокада триває "на трьох контрольно-пропускних пунктах "Каланчак", "Чаплинка" і "Чонгар" з боку проходження державного кордону України".

У листі також йдеться про "зростаюче число злочинів, пов'язаних з тероризмом, як вибухи, пошкодили опори ліній електропередачі".

Ільясов звернувся до генерального секретаря ООН Пан Гі Муна з проханням "негайно в найкоротші терміни розглянути критичну ситуацію і вжити відповідних заходів реагування", а також "закликати українську сторону чітко виконувати взяті на себе зобов'язання по боротьбі з тероризмом і до роззброєння незаконних формувань".

Нагадаємо, що в Криму відчувається гострий дефіцит електрики з вечора 21 листопада, коли невідомі підірвали на Херсонщині усі ЛЕП, що ведуть на півторів. 2 і 15 грудня президент Росії Володимир Путін особисто "вмикнув" першу нитку так званого енергомосту з Кубані в Крим, однак це не допомогло вирішити проблему з електропостачанням.

Активісти енергоблокади погодилися з 8 грудня увімкнути одну ЛЕП, однак пообіцяли продовжити енергоблокаду, якщо Верховна Рада на офіційному рівні не заборонить постачання на півострів електрики. Увечері 30 грудня опора увімкненої ЛЕП завалилася через аварію й перетік електрики припинився

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада