Росія передала Нідерландам заперечення на позов України щодо скіфського золота

Росія передала в суд Нідерландів заперечення на позов України щодо повернення близько 2 тисяч скіфських артефактів
Depo.Влада
21 жовтня 2015 21:09
ФОТО: depo.ua

Про це сказала адвокат Анастасія Сивицька, яка захищає в суді інтереси кримських музеїв від імені окупантів, передає depo.ua з посиланням на російські ЗМІ.

За її словами, у відгуку є документація правового характеру, "історичні, культурологічні та юридичні аспекти". 

Нагадаємо, справа була ініційовано кримськими музеями, які в листопаді 2014 р. подали позов відносно Університету Амстердама з вимогою повернути колекцію, що складається з близько 2 тисяч предметів. Експонати використовувалися для оформлення виставки "Крим: золото і секрети Чорного моря", яка з лютого до серпня минулого року проходила в музеї Алларда Пірсона, що належить голландському навчальному закладу.

У квітні цього року окружний суд Амстердама визнав Україну однією зі сторін у цьому судовому розгляді, "оскільки держава заявляє свої права на спірні об'єкти". Для виставки скіфського золота експонати надали один київський і чотири кримських музеї.

Університет Амстердама призупинив процедуру передачі цінностей до вирішення суперечки на юридичній підставі.

Через геополітичну ситуації, в якій Крим виявився територією з невизначеним статусом, анексованою Росією всупереч усім нормам міжнародного права, конфлікт з поверненням цінностей є передумовою для України, яка дозволить почати більш активний процес повернення й інших музейних фондів.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада