Росія не віддасть Польщі документи про Смоленську катастрофу

Росія відмовила Польщі у передачі документації щодо організації польотів на смоленському військовому аеродромі, поблизу якого розбився літак екс-президента Польщі Лєха Качинського

Про це в середу повідомив представник головної військової прокуратури Польщі Марцін Максіян, повідомляє depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Обгунтовуючи свою позицію, заступник генпрокурора Росії вказав на статтю європейської конвенції про надання юридичної допомоги у кримінальних справах з 1959 року", - зазначив Максіян, додавши що йдеться про положення конвенції, згідно з яким одна країна може відмовити іншій у наданні юридичної допомоги у випадку, якщо це могло б зашкодити суверенітету, безпеці чи іншим державним інтересам країни.

Максіян повідомив, що формальну відмову окружна військова прокуратура у Варшаві, яка розслідує справу катастрофи, отримала від росіян 19 лютого.

За інформацією представника польської прокуратури, російська сторона в рамках юридичної допомоги не захотіла передати документацію, що регулювала роботу служб, які керували повітряним рухом над Смоленським аеродромом. Свої прохання про надання юридичної допомоги у розслідуванні польська сторона надсилала російській декілька разів.

Нагадаємо, наприкінці березня окружна військова прокуратура у Варшаві висунула звинувачення у скоєнні злочину двом російських контролерам руху у Смоленську за причетність до авіакатастрофи. Вона інкримінує їм несвідоме доведення до авіакатастрофи.

На початку квітня глава МЗС Польщі Гжегож Схетина заявив, що Польща не виключає можливості проведення міжнародного розслідування Смоленської катастрофи, після того, як своє слідство завершить військова прокуратура.

10 квітня головна військова прокуратура Польщі опублікувала нову стенограму запису з кабіни ТУ-154М і два висновки експертів після того, як зміст стенограми було представлено польським радіо RMF FM

Літак Ту-154М з польською делегацією на чолі з президентом країни Качинським упав поблизу військового аеродрому у Смоленську 10 квітня 2010 року. Тоді загинули усі 96 осіб, що були на борту.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme