Росія не обгрунтувала претензії з приводу ЗВТ України з ЄС, - Томбінський

Російська сторона не змогла обґрунтувати своє занепокоєння щодо набуття чинності зони вільної торгівлі між Україною і ЄС
Depo.Влада
17 грудня 2015 10:52
ФОТО: depo.ua

Про це заявив голова представництва Європейського Союзу в Києві Ян Томбінський, передає depo.ua з посиланням на "Інтерфакс".

"Ви знаєте, що процес тристоронніх консультацій іде ще з липня 2014 року. ЄС запропонував Росії поговорити про ЗВТ із Україною, щоб роз'яснити, як це діятиме на практиці. А санкції у відношенні України РФ почала застосовувати ще в 2013 році", - сказав він.

"Наступну зустріч заплановано на понеділок, 21 грудня, на рівні міністрів. ЄС не знайшов обґрунтування того, як ЗВТ із Україною може негативно вплинути на торгівлю з Росією", - заявив дипломат.

Він зазначив, що всі правила ЗВТ базуються на генеральних принципах Світової організації торгівлі (СОТ) і там немає жодних винятків щодо якихось країн.

"Ідеться про відкриття ринків і тут не може бути якоїсь штучної системи, яка б гарантувала тому чи іншому виробнику захист на ринку, преференції. Адже це йде врозріз генеральним принципам конкурентоспроможності відкритих ринків", - сказав Томбінський.

Нагадаємо, за словами глави Єврокомісії Жан-Клода Юнкера, останній шанс досягти компромісу щодо ЗВТ між Україною, Росією і ЄС – 21 грудня.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада