Росія буде використовувати кіберзасоби для втручання у вибори в Україні, - Турчинов

Росія збирається задіяти весь наявний арсенал включно з кібернетичними засобами для впливу на майбутні вибори в Україні

Про це заявив секретар РНБО Олександр Турчинов під час засідання Національного координаційного центру кібербезпеки, повідомляється Depo.ua з посиланням на сайт Ради.

"Наявна інформація свідчить про наміри РФ задіяти весь наявний арсенал включно з кібернетичними засобами для впливу на демократичне волевиявлення українського народу", - зазначив Турчинов.

Центр кібербезпеки також розглянув питання щодо стану захищеності серверів ЦВК та готовності до протидії можливим кібератакам під час виборчого процесу, проект Концепції підготовки до відбиття воєнної агресії у кіберпросторі.

Турчинов повідомив, що найближчим часом за підтримки ЄС відбудуться спільні навчання, під час яких будуть змодельовані різні сценарії кібервтручань та відпрацьовані моделі реагування на кіберзагрози.

Він зазначив, що за результатами попереднього засідання Національного координаційного центру кібербезпеки Центральна виборча комісія уклала Меморандуми про співпрацю з суб'єктами забезпечення кібербезпеки, "в рамках яких виборчим комісіям надається всебічна технічна та методична допомога". У цьому контексті Секретар РНБО України відмітив злагоджену роботу ЦВК, СБУ та Держспецзв'язку.

Окрім того, на засіданні було обговорено питання практичної міжвідомчої взаємодії, зокрема, створення на базі управління інформатизації ЦВК робочої групи, до якої увійдуть фахівці СБУ та Держспецзв'язку.

"Буде організовано цілодобове чергування сил та засобів кібербезпеки СБУ та ДССЗЗІ, спрямоване на виявлення, попередження та припинення будь-яких несанкціонованих дій щодо інформаційних ресурсів ЦВК", - повідомив Турчинов.

Також члени Національного координаційного центру кібербезпеки заслухали розроблену Міністерством оборони разом з Генштабом Концепцію підготовки до відбиття воєнної агресії у кіберпросторі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook