Росія погрожує заблокувати навчання Києва та НАТО в Азовському морі

Голова Міністерства закордонних справ (МЗС) Росії Сергій Лавров повідомив про неможливість проведення навчань України та НАТО в Азовському морі

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на RT.

Він пояснив, що для проведення навчань і проходу кораблів необхідна згода Росії.

За його словами, дії НАТО біля російських кордонів носять провокаційний характер.

"Зараз Україна хоче закликати натовські навчання в Азовське море, але туди вже не можна буде пройти, тому що наш договір із Україною вимагає обопільної згоди для проходу військових кораблів у Азовське море", - наголосив Лавров.

Нагадаємо, 21 вересня міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомив, що ситуація в Азовському морі, так само як і в Чорному морі, перебуває на стадії "політичного вирішення".

Довідка: 17 серпня міністр інфраструктури Володимир Омелян повідомив, що Україна звернулась до парнерів ЄС та США з проханням відреагувати на провокації Росії в Азовському та Чорному морях.

Станом на 21 серпня Росія затримала уже понад 150 іноземних суден, які йшли в українські порти на Азовському морі.

За словами міністра інфраструктури України Володимира Омеляна, щомісяця від "морської блокади" Україна втрачає 100 млн грн.

Голова МЗС України Павло Клімкін вважає, що Україна має застосовувати комплексний підхід у своїй реакції на провокацій Росії в Азовському морі – це і безпекові рішення, і співпраця з міжнародними партнерами, і юридичні дії в міжнародних судах.

В Європейському Союзі також заявляють про умисне перешкоджання проходженню суден до українських портів Азовського моря, а також очікують, що Росія забезпечить до них безперешкодний доступ.

Водночас президент України Петро Порошенко повідомив, що Кабінет міністрів та профільні міністерства повинні докласти всіх зусиль аби прискорити розробку морської доктрини.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна