Росія блокує відправку до Грузії 400 українських вагонів

В Іллічівському порту не можуть переправити до Грузії близько 400 вагонів та 700 вантажівок через транзитні обмеження з боку Росії
Depo.Влада
8 серпня 2016 12:10
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє  depo.ua з посиланням на прес-службу Мінінфраструктури,

"Протягом тижня необхідно погодити чіткий графік відправлення поромів з порту Іллічівськ до портів Батумі та Поті (Грузія) для зменшення черг вагонів та автотранспорту", - заявив заступник міністра інфраструктури України з питань європейської інтеграції Віктор Довгань під час засідання робочої групи з просування експорту при Мінеконорозвитку.

Як повідомляється, відправлення з порту Іллічівськ наразі очікують 269 вагонів в напрямку порту Батумі та 129 вагонів в напрямку порту Поті. Також близько 700 вантажних автомобілів очікують відправлення поромами в напрямку портів Грузії.

У зв'язку зі значними затримками у відправках, протягом тижня планується розробити план завантаження вагонів та погодити графік руху поромів в напрямку портів Поті, Батумі.

Довгань повідомив також про проведення Ради директорів зі спільної експлуатації залізнично-поромної переправ між портами Варна (Республіка Болгарія), Поті/Батумі (Грузія), Іллічівськ (Україна) до 10 вересня поточного року.

Планується погодити обсяги перевезень вантажів через морський порт Іллічівськ в напрямку Казахстану та Киргизстану.

"Рада з просування експорту при Мінекономрозвитку націлена на всебічну підтримку вітчизняних експортерів, ми спільно з Мінінфраструктури, Укрзалізницею та перевізниками працюємо над терміновим вирішенням проблеми з доставкою вантажів в країни Азії", - цитує Мініфраструктури заступника міністра економічного розвитку і торгівлі - торгового представника України Наталію Микольську.

Нагадаємо, 1 липня президент Росії Володимир Путін підписав указ про введення додаткових обмежень щодо транзиту українських товарів через територію Росії. Уведені обмеження щодо транзиту через територію Росії товарів походженням з України до Республіки Казахастан поширюються і на транзит в Киргизьку Республіку. Також введено повну заборону транзиту товарів, що підпадають під дію російського ембарго та на які у Росії застосовуються ставки ввізних митних зборів, відмінні від 0.

У відповідь на такі дії Росії Україна підготувала термінові заходи. Єврокомісар з питаньрозширення і політики добросусідства Йоханнес Хан закликав Росію скасувати транзитні обмеження щодо України.

14 липня майже 130 вагонів з вантажем з України, що їхали до Казахстану і Киргизстану були затримані на прикордонних передавальних станціях України та Білорусі

Більше новин політики читайте на Depo.Влада