Росія атакує Україну "інфікованими" веб-листами, щоб заволодіти секретами, – ЗМІ

Армія Росії проводить кіберкампанії проти України, щоб заволодіти секретними документами
Depo.Влада
29 квітня 2015 10:32
ФОТО: depo.ua

Про це пише репортер американського радіо NPR Аарті Шагані, передає depo.ua з посиланням на Радіо "Свобода".

Як зазначають дослідники цієї теми, російські атаки є стійкими, але не складними. Наприклад, хакери надсилають електронні листи з прикріпленими вірусними програмами. Трюк полягає у тому, що листи виглядають справжніми.

"Один із них, від 15 січня 2015 року, написаний українською мовою. Це огляд ситуації на російсько-українському кордоні, швидше за все, його автором є Державна прикордонна служба України. Документ, напевно, вкрали з українського комп'ютера, потім надіслали іншій установі, але вже з прихованою вірусною програмою", - пише журналіст.

Саме ця програма і допомагає копіювати інші секретні документи, які зберігаються на комп'ютері.

Дізнатися, хто саме стоїть за кібератаками, складно, однак Lookingglass, американська охоронна фірма, яка досліджує ситуацію, вважає, що це справа рук російської Федеральної служби безпеки. Зокрема, дослідники звернули увагу на те, що після першого узгодження режиму припинення вогню кібератаки також зупинилися на певний час, пише журналіст.

Нагадаємо, що в Адміністрації Президента України давно помітили, що спецслужби Російської Федерації створюють комп'ютерні віруси для атак на державні сайти України