Росія - агресор, армія - керує: Головні тези закону про реінтеграцію Донбасу

Верховна Рада сьогодні ухвалила  Закон "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях"

Росія - агресор, армія - керує: Головні…

Законопроект почали розглядати 16-го січня. До нього, за словами першого заступника голови ВР Ірини Геращенко було 675 поправок. Першою правкою, яка пройшла, була 650-та від "опоблоківця" Долженкова. Вона стосується пільг за судовим збором.

Потім нардеп від БПП Іван Вінник зачитав всі правки, які увійшли в закон.

За нього проголосували 280 нардепів. З "Опозиційного блоку" законопроект не підтримав жоден нардеп. Президент України Петро Порошенко дуже швидко відреагував на прийняття в "Фейсбуці".

Depo.ua наводить основні тези Закону про реінтеграцію Донбасу.

Росія - агресор. ЗСУ можна використовувати

В Законі про реінтеграцію Росія названа державою-окупантом, а влада "республік" - окупаційними адміністраціями. Останні визначені, як збройні сили, інші військові формування, державні органи Росії та підконтрольні їй самопроголошені органи. Тимчасова окупація частини Донбасу є нелегітимною і Росія не має жодних територіальних прав, а діяльність збройних сил РФ та інших військових формувань, окупаційних адміністрацій - незаконна.

Верховна Рада дає свою згоду на рішення президента про використання Збройних сил та інших військових формувань для стримування та протидії російській агресії. Пропонується дозволити залучення сил і засобів - особового складу, зброї, бойової техніки, спеціальних та інших матеріально-технічних засобів - ЗСУ, СБУ та зовнішньої розвідки, Державної прикордонної служби, Держслужба транспорту, спецзв'язку, із надзвичайних ситуацій, Управління держохорони, МВС, Нацполіціі і Нацгвардії. Для забезпечення державного суверенітету над тимчасово окупованими територіями парламент дає згоду на застосування військ.

Об'єднаний оперативний штаб ЗСУ

Замість штабу АТО на Донбасі за все відповідатиме об'єднаний оперативний штаб Збройних сил, утворений в рамках реформування структури збройних сил України та Генерального штабу в 2016 році. На штаб буде покладено керівництво силами і засобами ЗСУ, інших військових формувань, МВС, Нацполіціі і Державної служби з надзвичайних ситуацій, залучені до заходів щодо забезпечення безпеки і оборони. Начальнику оперативного штабу надається право з урахуванням ситуації і за погодженням з СБУ і Міністерством з питань окупованих територій визначати порядок в'їзду та виїзду громадян, переміщення товарів на тимчасово окуповану територію, а також режим уздовж лінії розмежування. На штаб покладається координація і контроль за діяльністю військово-цивільних адміністрацій, а в разі створення в умовах воєнного стану - військових адміністрацій. Визначення "АТО" зникає. Територію проведення АТО тепер називають "на відповідній території". Що важливо - Нацполіція та Нацгвардія на Донбасі тепер підпорядковуватимуться військовим. І саме військові отримують більше прав - обшуки, зупинки транспорту та навіть вхід на територію домоволодінь. І, по суті, відповідатимуть за торговельну блокаду.

Читайте також: Козир президента: Чи стане Забродський головним на Донбасі від Порошенка

Згадки про "Мінськ" немає. Також нардепи "відмітали" поправки щодо включення Криму.

Кордони ОРДЛО

У Донецькій та Луганській областях тимчасово окупованими територіями визнаються:
1) сухопутна територія та її внутрішні води у межах окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей, де збройні сили Російської Федерації і окупаційна адміністрація Російської Федерації встановили та здійснюють окупаційну владу та загальний контроль Російської Федерації;
2) внутрішні морські води і територіальне море України, що прилягає до сухопутної території, зазначеної у пункті 1 цієї частини;
3) повітряний простір над територіями, зазначеними у пунктах 1 і 2 цієї частини.

Межі тимчасово окупованих територій в Донецькій та Луганській областях визначаються за поданням Генерального штабу Збройних Сил України Міністерством оборони України.

Розриву дипвідносин не буде

Поправку до законопроекту, згідно із якою Україна мала розірвати дипвідносини із Росією нардепи не підтримали. Також Верховна Рада України відмовилася підтримати поправку до законопроекту про реінтеграцію Донбасу про розірвання Договору з Росією про дружбу, співпрацю та партнерство.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"