Керівництво ДФС далі закриває очі на оборудки київської митниці

Журналісти програми "Гроші" викрили злочинні схеми на митниці, проте через відсутність реакції влади на їх розслідування в.о. керівника столичної митниці Сергій Тупальський і далі – "в законі"
Depo.Влада
5 грудня 2016 10:00
ФОТО: depo.ua

Розслідувачі виявили корупційну схему, яка діє на столичній митниці: йшлося про митно-брокерську компанію ПП "Тріумф-СВ", засновануу 2010 році нинішнім виконувачем обов’язків керівника Київської міської митниці та за сумісництвом начальником митного посту "Столичний" Сергієм Тупальським разом зі своїми братом Олександром. Розслідування встановило, що через діяльність родинного бізнесу Тупальських бюджет недоотримав десятки мільйонів гривень. Про схеми махінацій та нескромне життя скромного митника йшлося в сюжеті програми 21 листопада.

Попри надані неспростовні докази сірих схем на митниці, жодної реакції на сюжет "Грошей" не було. За тиждень журналісти з’ясували, чому ні Державній фіскальній службі, ні Національному антикорупційному бюро не цікава особа Сергія Тупальського. Справа у майже родинних зв’язках митника з тими, хто і має розслідувати ці сірі схеми: заступник директора НАБУ Анатолій Новак і Сергій Тупальський – друзі дитинства, однокласники, разом служили у прикордонних військах і навчалися в школі СБУ. А ще є співзасновниками спортивного клубу "Базальтова скеля". Більш того, з’ясувалося, що скандальна фірма "Тріумф-СВ" - серед членів київської організації Міжнародної асоціації ветеранів спецпідрозділу "Альфа" СБУ, яку очолює Анатолій Новак.

"Відтак,чи стане пан Новак заважати діяльності свого товариша. Адже, як кажуть у їхньому рідному селі (обоє походять з Рівненщини, з селища Малий Мидськ), Новак і Тупальський навіть є кумами", зауважили автори сюжету. Їх припущення підтвердилося: у НАБУ на звернення програми "Гроші" відповіли, що потреби в інтерв’ю з Анатолієм Новаком немає, оскільки воно стосується його приватного життя.

Утім, журналісти з’ясували, що проти фірм - поставників сантехніки "Інтел-резерв" та "Телбот", які є основними клієнтами-імпортерами "Тріумф-СВ" - партнера асоціації ветеранів "Альфи" - вже існують кримінальні справи за несплату податків і заниження митної вартості. "Це – фірми-одноденки, - пояснив колишній митник Володимир Орлов. – Вони створені для певної кількості митних експортно-імпортних операцій. Місяць попрацювали, їх закривають, документи "скидають" і відкривають нову".

"Ці фірми-примари зараз ліквідовані, - зазначалося в сюжеті. - Проте на їх місце прийшли інші, і "тріумфальна" схема обдирання бюджету на мільйони під прикриттям чиновників працює і далі".

На жаль, на розслідування програми "Гроші", у яких було витягнуто на світ брудну білизну керівника ДФС Романа Насірова та його підшефних, зокрема, Сергія Тупальського, реакції від жодного правоохоронного органу знову немає.

 

Більше новин політики читайте на Depo.Влада