Нові обличчя Верховної Ради: Роман Мацола

У нинішньому парламенті близько половини народних обранців вперше отримали мандати нардепів. ДеПо знайомить з кожним з них

Нові обличчя Верховної Ради: Роман Мацол…

Мацола Роман Миколайович (округ №190, Шепетівка, Хмельницька область) від Блоку Петра Порошенка, член партії «Блок Петра Порошенка»

Офіційна біографія:

Народився 11 серпня 1974 року в селі Грушеве Тячівського району Закарпатської області.

У 2009 році закінчив Тернопільський національний економічний університет, спеціальність «Менеджмент організацій».

З липня 1992 по лютий 1994 року обіймав посаду товарознавця ТОВ ВКФ «Конкурент», з лютого 1994 по грудень 1997 року - завідувача складу-магазину ТОВ ВКФ «Конкурент», із січня 1998 по грудень 1998 року - директора ТОВ «Олмар», що займається виробництвом шампанського і є сімейним бізнесом. Тоді ж займався питаннями дистрибуції. На початку 2000-х разом із матір'ю і братом заснував компанію «Перша приватна броварня». З грудня 1998 по вересень 2012 обіймав посаду заступника директора з комерційної роботи ТОВ «Олмар». З вересня 2012 по 2014 рік - на посаді директора ТОВ «Олмар».

На парламентських виборах 2014 року Роман Мацола балотувався по мажоритарному округу №190 від Блоку Петра Порошенка і переміг, набравши 30,18% голосів. Друге місце зайняв кандидат від «Батьківщини» Василь Сидор, який отримав 26,10% голосів. Варто зазначити, що Сидор на цьому окрузі посів друге місце на парламентських виборах 2012 року, на яких поступився Сергію Буряку.

ЗА КАДРОМ

У 90-х роках Андрій Мацола разом із матір'ю Марією та братом Романом створили одну з перших у Львові компаній із дистрибуції алкоголю. У 1998-му, коли попередник «Carlsberg Україна» - BBH - придбала київський пивзавод «Славутич», Мацолам вдалося стати її офіційним дистриб'ютором у західному регіоні. З ростом BBH росла і львівська сімейна компанія. Але в 2001 році, коли Мацола відбудував інфраструктуру - мережу, склади і логістику, виникла суперечка з BBH про розподіл прибутку.

Сім'я Мацоли вирішила створити власну пивоварню. У 2004-му вони запустили виробництво. Мацолі вдалося залучити одного з кращих пивоварів - технолога Heineken, з яким молодий підприємець познайомився при придбанні обладнання для заводу.

З невеликого локального виробника «Перша приватна броварня» (ППБ) швидко перетворилася на помітного гравця на ринку: всього через шість років, у 2011-му, вона посідала п'яте місце з виробництва пива в грошовому вираженні з часткою 2,4%. Виручка компанії становила близько 340 млн. грн. У 2012 році російська Oasis CIS запропонувала ППБ злиття. Мацола прийняв пропозицію. Тепер у об'єднаної компанії в Україні два заводи потужністю по 10 млн. дал кожен і близько 5% частки ринку пива.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme