Родичі загиблих на Майдані написали листа Порошенку

Родини загиблих та постраждалих на Євромайдані звернулися до президента Петра Порошенка, голови парламенту та керівництва судової гілки влади стосовно ситуації з покаранням суддів
Depo.Влада
23 лютого 2016 14:20
ФОТО: depo.ua

У відповідному листі йдеться, що за 2 роки у судовій системі жодного очищення не відбулося, повідомляє depo.ua з посиланням на "Українську правду".

"Звільнено лише 7 з понад 330 суддів, які виносили неправосудні рішення у справах Євромайдану. Ніхто не притягнутий до кримінальної відповідальності. Більшість цих суддів продовжує "вершити правосуддя", - зазначили родичі "євромайданівців".

Крім того, голови судів, які роздавали вказівки поза підозрами.

"Доходить до абсурду, наприклад, суддя Лінник О.П, який позбавляв прав за поїздку до Межигір’я розглядає кримінальну справу стосовно судді Кицюка В.П., який виносив аналогічні рішення. У Києві немає жодного суду, у якому би не працював суддя, причетний до переслідування активістів. Чи можлива довіра до таких судів та процесів?", - задають риторичне запитання автори звернення.

На їхнє переконання, усі вищі суддівські органи відкрито протидіють покаранню винних.

Сім’ї "майданівців" обурені позицією Ради суддів України, яка "фактично організувала системну протидію розслідуванню кримінальних справ проти суддів".
Родини Героїв Небесної Сотні та постраждалих на Майдані вимагають покарати суддів, які виносили неправосудні рішення щодо активістів Євромайдану.

"Ми вже не просимо, а вимагаємо від адресатів цього листа вжити невідкладних заходів для того, щоб судді, які виносили неправосудні рішення, а також ті, хто давав суддям вказівки, були покарані, а також реалізовані ті вимоги та ідеали, заради яких віддали життя Герої Небесної Сотні та пожертвували здоров’ям сотні поранених", - йдеться у зверненні.

Лист за підписом родин Героїв Небесної Сотні адресовано усім суддям України, президенту, голові Верховної Ради, Вищій раді юстиції та Раді суддів України.

Нагадаємо, що, за даними ГПУ, до суду направлено лише 10 справ щодо суддів, які репресували "євромайданівців"

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада