Підпсувати старт: Хто і навіщо збирає масовку на передвиборчі протести

Поки претенденти на президентське крісло офіційно висуваються на вибори, хвацькі масовики-затійники рекрутують українців на акції протесту

У соцмережах з'явилися оголошення, через які запрошують чоловіків і жінок віком від 16 років на тимчасову "фізично нескладну" роботу. Приділяти їй потрібно буде 4-5 годин на день. Обіцяють 120 гривень за годину. Один з роботодавців зазначив: йдеться про "масовку проти підвищення цін" у центрі Києва, яка триватиме два місяці.

Це оголошення зацікавило Depo.ua з огляду на те, що президентська виборча кампанія входить у вирішальну фазу. Саме зараз у розпалі реєстрація кандидатів. Після того, як Центрвиборчком зареєстрував представника партії УКРОП Олександра Шевченка і самовисуванця, колишнього голови Державної фіскальної служби України Романа Насірова, якого на цій посаді поновив суд, кандидатів у президенти стало 12. Але претенденти на президентський пост, які мають найвищі – за даними соціологів – рейтинги ще не дійшли до ЦВК.

Проте вони вже увійшли у жорсткий передвиборчий клінч. Юлія Тимошенко збирається вирушити в офіційний похід на вибори сьогодні, символічно, у День Злуки. Натомість чинний глава держави поки не спішить з формалізацією свого балотування на другий термін. Експерти називають різні можливі дати – від 25 січня до 2 лютого. Тобто, десь приблизно у ці дати і мають початися протести, на які вербують людей.

З огляду на це, журналіст Depo.ua вирішив перевірити, як працюють передвиборчі рекрути, і звернувся за вказаним в оголошенні телефоном. Нам відповіли, зазначивши, що йдеться про дати ближче до 25 січня. Тому логічно припустити, що мітинги організовані опонентами проти чинного гаранта.

На цю думку наштовхує вже сама чітко зазначена "працедавцями" тема політичних акцій. А хто для пересічного українця завжди відповідальний за все? Звісно, президент. Тому, очевидно, мітинги готуються під його офіційне висунення на повторний термін. А оскільки ніхто не знає, коли саме висуватиметься Петро Порошенко, то стає очевидною відсутність чіткої дати початку масовки. Натомість зрозуміло, що акція, за задумом її організаторів, буде тривалою. Як мінімум, до кінця першого туру.

Звідси і головна версія: готуються заходи (чи навіть провокації – адже плани їхніх організаторів достеменно невідомі), приурочені до початку офіційної виборчої кампанії діючого президента України. Вірогідно, їхньою метою є якщо не зірвати, то затьмарити старт президента. І робитиметься це руками і ротами мітингових заробітчан.

Версія друга: пропозиції щодо участі в масових політичних заходах із непевними цілями і незрозумілим кінцевим результатом від імені опонентів Порошенка робить якась невідома широкому загалу організація (умовно назвемо її "білою балаклавою"). Справжня мета цієї ініціативи – з'ясувати приблизну кількість та імена тих громадян, хто готовий під час війни зі смертельно небезпечним зовнішнім ворогом України заробляти на вуличних акціях. Для чого цій організації списки "шатунів"-добровольців - питання відкрите.

За великим рахунком, немає принципового значення те, перша чи друга наша версія ближча до істини. У будь-якому разі, подібний прояв "громадянської позиції" нічим не відрізняється від проституції – байдуже з ким, лиш би заплатили.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна